Grzegorz Braun: Zła inteligencja to rezultat złej edukacji

Polski inteligent jest człowiekiem przesądnym, tzn. wierzy w różne rzeczy nieudowodnione, i – co gorsza – nieudowadnialne

PAFERE WIDEO

„Polska inteligencja jest formacją, która reprezentuje pewien syndrom chorobowy” – zauważył Grzegorz Braun, znany polski reżyser i publicysta. Gość Akademii PAFERE wskazuje, że chodzi o chorobę psychiczną, na którą składa się zespół urojeniowo-roszczeniowy.

Zespół ten charakteryzuje się to tym, że polski inteligent jest człowiekiem przesądnym, tzn. wierzy w różne rzeczy nieudowodnione, i – co gorsza – nieudowadnialne. W praktyce oznacza to, że polski inteligent wierzy w rzeczy fałszywe, gdyż – jak wiadomo – fałszu nie można prawdziwie udowodnić. Jakie są kluczowe przesądy składające się na syndrom urojeniowo-roszczeniowy? Grzegorz Braun wskazuje na: demokratyzm, etatyzm, modernizm, pacyfizm i judeoidealizm rozwinięty do całego abstrakcjonizmu historycznego.

Poprzedni artykuł„Dobra zmiana” nie zatrzymała emigracji Polaków
Następny artykułJan M. Małek: Czym jest Chrześcijańska Myśl Ekonomiczna?
Grzegorz Braun - polski reżyser filmów dokumentalnych, scenarzysta, nauczyciel akademicki i publicysta; kandydat na urząd Prezydenta RP w wyborach w 2015 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj