„Dobra zmiana” nie zatrzymała emigracji Polaków

Czy zmiana premiera w Polsce okaże się wabikiem, który skłoni rzesze Polaków do powrotu do Ojczyzny?

PAFERE WIDEO

Według Głównego Urzędu Statystycznego, liczba Polaków, którzy wyemigrowali z kraju, wynosiła na koniec 2016 roku 2,515 mln osób. To prawie 5 procent więcej niż rok wcześniej.

Portal Bankier.pl, który publikuje te dane podaje, w jakich krajach europejskich Polaków jest najwięcej. Okazuje się, że mimo decyzji Wielkiej Brytanii o wystąpieniu z Unii Europejskiej, to właśnie tam wciąż notuje się przyrost liczby naszych rodaków. Następne w kolejności są Niemcy, następnie zaś Holandia i Irlandia.

Bankier.pl podaje, że „Szacunki GUS-u dotyczące rozmiarów polskiej emigracji opierają się na danych z systemów ewidencjonowania migrantów w różnych krajach, krajowych oraz zagranicznych źródłach statystycznych i administracyjnych. Dane dotyczą osób, które posiadają polskie obywatelstwo i przebywają za granicą przez co najmniej trzy miesiące. Nie uwzględniają migracji sezonowych”. W rzeczywistości więc, dane te wyglądać mogą zupełnie inaczej. Pytanie, czy zmiana na stanowisku premiera w Polsce okaże się wabikiem, który skłoni rzesze Polaków do powrotu do Ojczyzny? Dane za rok 2017 mogą być istotnym wskaźnikiem tego, na ile „dobra zmiana” zdołała zmienić myślenie wielu Polaków w tej kwestii.

Czytaj cały artykuł na Bankier.pl…

Poprzedni artykuł„Klątwa Marksa” wciąż żywa
Następny artykułGrzegorz Braun: Zła inteligencja to rezultat złej edukacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj