“Dobra zmiana” nie zatrzymała emigracji Polaków

Czy zmiana premiera w Polsce okaże się wabikiem, który skłoni rzesze Polaków do powrotu do Ojczyzny?

Pobierz e-booki

Według Głównego Urzędu Statystycznego, liczba Polaków, którzy wyemigrowali z kraju, wynosiła na koniec 2016 roku 2,515 mln osób. To prawie 5 procent więcej niż rok wcześniej.

Portal Bankier.pl, który publikuje te dane podaje, w jakich krajach europejskich Polaków jest najwięcej. Okazuje się, że mimo decyzji Wielkiej Brytanii o wystąpieniu z Unii Europejskiej, to właśnie tam wciąż notuje się przyrost liczby naszych rodaków. Następne w kolejności są Niemcy, następnie zaś Holandia i Irlandia.

Wsparcie
Wspomóż PAFERE
Wspomóż PAFERE

Bankier.pl podaje, że “Szacunki GUS-u dotyczące rozmiarów polskiej emigracji opierają się na danych z systemów ewidencjonowania migrantów w różnych krajach, krajowych oraz zagranicznych źródłach statystycznych i administracyjnych. Dane dotyczą osób, które posiadają polskie obywatelstwo i przebywają za granicą przez co najmniej trzy miesiące. Nie uwzględniają migracji sezonowych”. W rzeczywistości więc, dane te wyglądać mogą zupełnie inaczej. Pytanie, czy zmiana na stanowisku premiera w Polsce okaże się wabikiem, który skłoni rzesze Polaków do powrotu do Ojczyzny? Dane za rok 2017 mogą być istotnym wskaźnikiem tego, na ile “dobra zmiana” zdołała zmienić myślenie wielu Polaków w tej kwestii.

Czytaj cały artykuł na Bankier.pl…

Pobierz e-booki
Pobierz za darmo e-book
Pobierz za darmo e-book

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here