RAZEM DLA WOLNOŚCI

WARTO DZIAŁAĆ WSPÓLNIE

Wierzymy, że wolność gospodarcza i wolny handel są najskuteczniejszym a zarazem najsprawiedliwszym środkiem powodującym podnoszenie zamożności ludzi i narodów.

Organizacje wolnościowe
Sojusznicy

Godne uwagi
Linki

Instytut im. Romana Rybarskiego jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem edukacyjnym, odwołującym się do tradycji szkoły krakowskiej w ekonomii XX w.

Misją instytutu jest szerzenie wiedzy w społeczeństwie na tematy związane z szeroko pojętą ekonomią, badanie gospodarki rynkowej oraz działanie na rzecz wolnego rynku opartego na trzech filarach: wolności, własności i sprawiedliwości. Prowadzimy badania i proponujemy rozwiązania zasadniczych problemów przed jakimi postawiona jest Polska i Polacy

W SKRÓCIE: Narodowy Liberalizm, wolny rynek, własność, wolność, sprawiedliwość

www: instytutrybarskiego.pl

“Misją Obywatelskiego Think Tanku jest jak najlepsze wykorzystywanie potencjału intelektualnego obywateli dla tworzenia różnego rodzaju merytorycznych rozwiązań, które mogą być wykorzystywane dla ich dobra wspólnego. Tworzone w jego ramach opinie i projekty nie są zdeformowane walką ich autorów o udział w sprawowaniu władzy dla siebie czy kogoś innego. Nie są też i nie będą próbą udowodnienia z góry założonej tezy. Być może jednak zamieszczane na stronie Obywatelskiego Think Tanku publikacje będą inspiracją dla przynajmniej niektórych polityków i działaczy samorządowych”.

W SKRÓCIE: think tank, obywatelski, dobro wspólne, samorządy, demokracja, podmiotowość obywateli, analizy eksperckie, rządzący, rządzeni, władza, prawo do informacji, watchdog, społeczeństwo

www: obywatelskithinktank.org

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości stawia sobie za cel promocję rozwiązań wolnorynkowych, wolności osobistej oraz ducha przedsiębiorczości. Założona w 2012 r. organizacja dąży do wykształcenia pokolenia ludzi niezależnych i odpowiedzialnych.

Flagowymi inicjatywami Fundacji są Polsko-Amerykańska Akademia Liderów, Akademia Młodych Przedsiębiorców oraz Projekt Arizona. W listopadzie 2013 w Nowym Jorku Fundacja odniosła zwycięstwo w prestiżowym konkursie Think Tank Shark Tank, dzięki czemu zrealizowała 12-odcinkowy serial „Wolność pod Ostrzałem”. W roku 2017 Fundacja wyprodukowała pełnometrażowy film Zapomniani. Historia Krakowskiej Szkoły Ekonomicznej.

W SKRÓCIE: Spendel; Chmielowski; Projekt Arizona; Akademia Liderów; Grassroots; Wolność pod Ostrzałem; wolny rynek; przedsiębiorczość

www: fundacjawip.org

facebook: wip.fundacja

twitter: fundacjawip

Twardy blog Tomasza J. Ulatowskiego. Blog, który w założeniu ma w prosty sposób pomagać zrozumieć zwykłemu Kowalskiemu złożoność problemów społeczno-ekonomicznych. Autor jest zatwardziałym wolnościowcem, członkiem stowarzyszenia „Wolni Obywatele” (z funkcją dyrektora biura prasowego w tymże), współpracuje z portalami m.in. Prawy.pl, Prokapitalizm.pl, prowadzi własną rubrykę w „Tygodniku Ilustrowanym” wydawanym przez Gambrynus Sp. z o.o.

W SKRÓCIE: Kto szuka prawdy, nie powinien liczyć głosów (Gottfried Wilhelm Leibniz)

www: e-ulatowski.pl

facebook: Tomasz-J-Ulatowski

Fundacja Instytut Libertatis to wolnościowy ośrodek ekspercki, założony w 2016 roku przez grono menedżerów, naukowców, publicystów i przedsiębiorców. Celem powołania Fundacji jest zbudowanie w Polsce silnego środowiska wolnościowego. Instytut organizuje wydarzenia dotyczące zagadnień istotnych dla tematyki wolności i rozwoju w sferze osobistej, gospodarczej, naukowej i kulturalnej.

Instytut Libertatis w swoich działaniach szuka partnerów, sprzymierzeńców oraz koalicji, jeśli tylko wspólne działanie może przynieść realne skutki zwiększenia obszaru wolności człowieka, grupy osób lub społeczeństwa. Założycielem i Prezesem Instytutu Libertatis jest Stanisław Wojtera.

W SKRÓCIE: wolność, przyszłość, rozwój, konserwatyzm, konserwatywny-liberalizm, przedsiębiorczość

www: libertatis.org.pl

facebook: InstytutLibertatis

Zatrudniająca prawie wyłącznie samych przedsiębiorców Uczelnia, w której można nauczyć się praktycznego zarządzania własną firmą od ludzi, którzy się po prostu na tym znają.

W SKRÓCIE: Uczelnia, biznes, zarzadzanie, mises, studia, mba, licencjat

www: asbiro.pl

facebook: ASBiRO

youtube: uczelniaasbiro

Przyświeca Nam idea współpracy z każdym, kto ma dobrą wolę, chęć do pracy w ramach wspólnego szlachetnego trudu i potrzebę jednoczenia.

Wolni Obywatele to projekt chcący podkreślić co w Nas najlepsze i sprawić by każdy z Nas czuł się szczęśliwy i bezpieczny we własnym kraju. Pragniemy rozpocząć nowy, autentyczny, a nie udawany dialog o wolności, szansach Polski na arenie międzynarodowej oraz dać ludziom narzędzia do oceny, analizy i współtworzenia polityki.

W SKRÓCIE: “Wspólnie możemy więcej!”

www: wolni-obywatele.pl

facebook: wolniobywateleWO

twitter: WolniObywatele

Stowarzyszenie KoLiber to organizacja łącząca młodych intelektualistów oraz przedsiębiorców, którym bliskie są poglądy konserwatywno-liberalne. Jej celem jest wykształcenie elit, które będą zdolne wziąć aktywny udział w życiu społeczno-politycznym.

KoLiber dąży do urzeczywistniania idei społeczeństwa obywatelskiego oraz odbudowy fundamentalnych wartości cywilizacji łacińskiej, takich jak: wolność jednostki, własność prywatna, sprawiedliwość, poszanowanie tradycji oraz troska o rodzinę.

Stowarzyszenie stara się zmieniać świadomość społeczną przez organizację happeningów, konferencji oraz działalność wydawniczą i naukową. Jego flagowe projekty to Lekcje Ekonomii dla Młodzieży i Akademia KoLibra.

W SKRÓCIE: konserwatyzm; liberalizm; konserwatywny liberalizm; tradycja; wolny rynek; kapitalizm

www: koliber.org

facebook: stowarzyszeniekoliber

twitter: KoLiber_org

DziennikNarodowy.pl jest portalem informacyjnym środowiska narodowego.Prezentujemy bieżące wydarzenia, ideologię, historię. Nawiązuje do tradycji papierowego “Warszawskiego Dziennika Narodowego” z lat 30-tych XX w.

W SKRÓCIE: Obóz Narodowy, wolny rynek, Roman Rybarski, Roman Dmowski, tradycja

www: dzienniknarodowy.pl

facebook: DziennikNarodowy

twitter: Dziennik_N

Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa ufundowany we Wrocławiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa. Naszą misją jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej i kształcenie elity polskich ekonomistów.

W SKRÓCIE: Ekonomia; Ludwig von Mises; Edukacja; Austriacka Szkoła Ekonomii; Prakseologia; Przedsiębiorczość

www: mises.pl

facebook: InstytutMisesa

twitter: MisesPl

Centrum Kapitalizmu jest młodą i dynamiczną organizacją, mającą na celu promocję oraz manifestację idei wolności osobistej i środowisk stojących w jej obronie. “Robi dobry PR” dla kapitalizmu – moralnego i efektywnego systemu społecznego, opartego o wyłącznie dobrowolne interakcje międzyludzkie.

W SKRÓCIE: kapitalizm, wolny rynek, ruch wolnościowy, zasada nieinicjowania przemocy, dobrowolność, promocja

www: centrumkapitalizmu.pl

facebook: centrumkapitalizmu

youtube: obiektywizmpl

Godne uwagi
LINKI

Mt Kosciuszko Inc. to kopalnia materiałów faktograficznych związanych ze zdobyciem Góry Kościuszko, najwyższego szczytu Australii, jak również z jego zdobywcą Sir Pawłem Edmundem de Strzeleckim. Ten wybitny podróżnik to postać bardzo bliska PAFERE. Jego sylwetkę znajdziecie w naszym logo…

W SKRÓCIE: Góra Kościuszko, Paweł Edmund Strzelecki

www: mtkosciuszko.org.au

Reżyser filmowy, autor i podcaster. W swoich filmach dokumentalnych skupia się na opisaniu znaczenia wolności w życiu zwykłych ludzi, niezależnie od tego, czy na pierwszym planie jest opowieść o niepodległej Katalonii, szkoła biznesu czy kampania wyborcza.

Od maja 2010 r prowadzi podcast “Agent”, w którym komentuje aktualne wydarzenia z wolnościowej perspektywy. Autor akcji “Płyta Dla Posła”, książki “Nie karm ręki, która cię kąsa!” oraz stand-upu o austriackiej szkole ekonomii pt “Kilku Martwych Austriaków”. Ojciec dwóch cudownych dziewczynek.

Bardziej niż na ilościowym poszerzaniu środowiska wolnościowego skupia się na wzmocnieniu jego jakości.

W SKRÓCIE: Słowa on-line, czyny off-line

www: agentomasz.pl

facebook: agentomasz

patronite: agent