RAZEM DLA WOLNOŚCI

WARTO DZIAŁAĆ WSPÓLNIE

Wierzymy, że wolność gospodarcza i wolny handel są najskuteczniejszym a zarazem najsprawiedliwszym środkiem powodującym podnoszenie zamożności ludzi i narodów.

Organizacje wolnościowe
Sojusznicy

Godne uwagi
Linki

Instytut im. Romana Rybarskiego jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem edukacyjnym, odwołującym się do tradycji szkoły krakowskiej w ekonomii XX w.

Misją instytutu jest szerzenie wiedzy w społeczeństwie na tematy związane z szeroko pojętą ekonomią, badanie gospodarki rynkowej oraz działanie na rzecz wolnego rynku opartego na trzech filarach: wolności, własności i sprawiedliwości. Prowadzimy badania i proponujemy rozwiązania zasadniczych problemów przed jakimi postawiona jest Polska i Polacy

W SKRÓCIE: Narodowy Liberalizm, wolny rynek, własność, wolność, sprawiedliwość

„Misją Obywatelskiego Think Tanku jest jak najlepsze wykorzystywanie potencjału intelektualnego obywateli dla tworzenia różnego rodzaju merytorycznych rozwiązań, które mogą być wykorzystywane dla ich dobra wspólnego. Tworzone w jego ramach opinie i projekty nie są zdeformowane walką ich autorów o udział w sprawowaniu władzy dla siebie czy kogoś innego. Nie są też i nie będą próbą udowodnienia z góry założonej tezy. Być może jednak zamieszczane na stronie Obywatelskiego Think Tanku publikacje będą inspiracją dla przynajmniej niektórych polityków i działaczy samorządowych”.

W SKRÓCIE: think tank, obywatelski, dobro wspólne, samorządy, demokracja, podmiotowość obywateli, analizy eksperckie, rządzący, rządzeni, władza, prawo do informacji, watchdog, społeczeństwo

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości stawia sobie za cel promocję rozwiązań wolnorynkowych, wolności osobistej oraz ducha przedsiębiorczości. Założona w 2012 r. organizacja dąży do wykształcenia pokolenia ludzi niezależnych i odpowiedzialnych.

Flagowymi inicjatywami Fundacji są Polsko-Amerykańska Akademia Liderów, Akademia Młodych Przedsiębiorców oraz Projekt Arizona. W listopadzie 2013 w Nowym Jorku Fundacja odniosła zwycięstwo w prestiżowym konkursie Think Tank Shark Tank, dzięki czemu zrealizowała 12-odcinkowy serial „Wolność pod Ostrzałem”. W roku 2017 Fundacja wyprodukowała pełnometrażowy film Zapomniani. Historia Krakowskiej Szkoły Ekonomicznej.

W SKRÓCIE: Spendel; Chmielowski; Projekt Arizona; Akademia Liderów; Grassroots; Wolność pod Ostrzałem; wolny rynek; przedsiębiorczość

Twardy blog Tomasza J. Ulatowskiego. Blog, który w założeniu ma w prosty sposób pomagać zrozumieć zwykłemu Kowalskiemu złożoność problemów społeczno-ekonomicznych. Autor jest zatwardziałym wolnościowcem, członkiem stowarzyszenia „Wolni Obywatele” (z funkcją dyrektora biura prasowego w tymże), współpracuje z portalami m.in. Prawy.pl, Prokapitalizm.pl, prowadzi własną rubrykę w „Tygodniku Ilustrowanym” wydawanym przez Gambrynus Sp. z o.o.

W SKRÓCIE: Kto szuka prawdy, nie powinien liczyć głosów (Gottfried Wilhelm Leibniz)

Fundacja Instytut Libertatis to wolnościowy ośrodek ekspercki, założony w 2016 roku przez grono menedżerów, naukowców, publicystów i przedsiębiorców. Celem powołania Fundacji jest zbudowanie w Polsce silnego środowiska wolnościowego. Instytut organizuje wydarzenia dotyczące zagadnień istotnych dla tematyki wolności i rozwoju w sferze osobistej, gospodarczej, naukowej i kulturalnej.

Instytut Libertatis w swoich działaniach szuka partnerów, sprzymierzeńców oraz koalicji, jeśli tylko wspólne działanie może przynieść realne skutki zwiększenia obszaru wolności człowieka, grupy osób lub społeczeństwa. Założycielem i Prezesem Instytutu Libertatis jest Stanisław Wojtera.

W SKRÓCIE: wolność, przyszłość, rozwój, konserwatyzm, konserwatywny-liberalizm, przedsiębiorczość

Zatrudniająca prawie wyłącznie samych przedsiębiorców Uczelnia, w której można nauczyć się praktycznego zarządzania własną firmą od ludzi, którzy się po prostu na tym znają.

W SKRÓCIE: Uczelnia, biznes, zarzadzanie, mises, studia, mba, licencjat

Przyświeca Nam idea współpracy z każdym, kto ma dobrą wolę, chęć do pracy w ramach wspólnego szlachetnego trudu i potrzebę jednoczenia.

Wolni Obywatele to projekt chcący podkreślić co w Nas najlepsze i sprawić by każdy z Nas czuł się szczęśliwy i bezpieczny we własnym kraju. Pragniemy rozpocząć nowy, autentyczny, a nie udawany dialog o wolności, szansach Polski na arenie międzynarodowej oraz dać ludziom narzędzia do oceny, analizy i współtworzenia polityki.

W SKRÓCIE: „Wspólnie możemy więcej!”

Stowarzyszenie KoLiber to organizacja łącząca młodych intelektualistów oraz przedsiębiorców, którym bliskie są poglądy konserwatywno-liberalne. Jej celem jest wykształcenie elit, które będą zdolne wziąć aktywny udział w życiu społeczno-politycznym.

KoLiber dąży do urzeczywistniania idei społeczeństwa obywatelskiego oraz odbudowy fundamentalnych wartości cywilizacji łacińskiej, takich jak: wolność jednostki, własność prywatna, sprawiedliwość, poszanowanie tradycji oraz troska o rodzinę.

Stowarzyszenie stara się zmieniać świadomość społeczną przez organizację happeningów, konferencji oraz działalność wydawniczą i naukową. Jego flagowe projekty to Lekcje Ekonomii dla Młodzieży i Akademia KoLibra.

W SKRÓCIE: konserwatyzm; liberalizm; konserwatywny liberalizm; tradycja; wolny rynek; kapitalizm

DziennikNarodowy.pl jest portalem informacyjnym środowiska narodowego.Prezentujemy bieżące wydarzenia, ideologię, historię. Nawiązuje do tradycji papierowego „Warszawskiego Dziennika Narodowego” z lat 30-tych XX w.

W SKRÓCIE: Obóz Narodowy, wolny rynek, Roman Rybarski, Roman Dmowski, tradycja

Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa ufundowany we Wrocławiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa. Naszą misją jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej i kształcenie elity polskich ekonomistów.

W SKRÓCIE: Ekonomia; Ludwig von Mises; Edukacja; Austriacka Szkoła Ekonomii; Prakseologia; Przedsiębiorczość

Centrum Kapitalizmu jest młodą i dynamiczną organizacją, mającą na celu promocję oraz manifestację idei wolności osobistej i środowisk stojących w jej obronie. „Robi dobry PR” dla kapitalizmu – moralnego i efektywnego systemu społecznego, opartego o wyłącznie dobrowolne interakcje międzyludzkie.

W SKRÓCIE: kapitalizm, wolny rynek, ruch wolnościowy, zasada nieinicjowania przemocy, dobrowolność, promocja

Godne uwagi
LINKI

Mt Kosciuszko Inc. to kopalnia materiałów faktograficznych związanych ze zdobyciem Góry Kościuszko, najwyższego szczytu Australii, jak również z jego zdobywcą Sir Pawłem Edmundem de Strzeleckim. Ten wybitny podróżnik to postać bardzo bliska PAFERE. Jego sylwetkę znajdziecie w naszym logo…

W SKRÓCIE: Góra Kościuszko, Paweł Edmund Strzelecki

Reżyser filmowy, autor i podcaster. W swoich filmach dokumentalnych skupia się na opisaniu znaczenia wolności w życiu zwykłych ludzi, niezależnie od tego, czy na pierwszym planie jest opowieść o niepodległej Katalonii, szkoła biznesu czy kampania wyborcza.

Od maja 2010 r prowadzi podcast „Agent”, w którym komentuje aktualne wydarzenia z wolnościowej perspektywy. Autor akcji „Płyta Dla Posła”, książki „Nie karm ręki, która cię kąsa!” oraz stand-upu o austriackiej szkole ekonomii pt „Kilku Martwych Austriaków”. Ojciec dwóch cudownych dziewczynek.

Bardziej niż na ilościowym poszerzaniu środowiska wolnościowego skupia się na wzmocnieniu jego jakości.

W SKRÓCIE: Słowa on-line, czyny off-line