Grzegorz Braun: „Wolność jest dana od Boga”

PAFERE WIDEO

Za odwoływanie się do Boga, w środowiskach wolnościowych zdarza mi się budzić żywiołową, a czasem i szyderczą niechęć – zauważył Grzegorz Braun. Znany reżyser wygłosił przemowę pt. „Wolność – prawo dane od Boga” w warszawskiej „Literatce”, podczas gali wręczenia przez Fundację Patriotów Nagrody im. Fryderyka Bastiata (tegorocznym laureatem został Jan Michał Małek, założyciel PAFERE).

Zdaniem Brauna, mówienie o wolności w oderwaniu od pytania – Kto nas stworzy i kto jest Panem historii? – a więc mówienie o wolności bez głębszego wnikania w jej źródła, prowadzi na manowce. Reżyser ubolewa, że w środowisku wolnościowym jest mało miłości do Kościoła Katolickiego. Zdaniem Brauna, Polacy chcą być patriotami – ale w oderwaniu od Kościoła stworzy się jedynie „ersatz” patriotyzmu. Nie wolno nam jednocześnie z wolności rezygnować, gdyż jest ona dana nam przez Boga – podkreślił prelegent.

Zachęcamy do obejrzenia tego niezwykle pasjonującego wykładu. Ponad półgodzinna, prawdziwa uczta intelektualna!

Poprzedni artykułBiada wam przedsiębiorcy!
Następny artykułSystem edukacji w Szwajcarii
Grzegorz Braun - polski reżyser filmów dokumentalnych, scenarzysta, nauczyciel akademicki i publicysta; kandydat na urząd Prezydenta RP w wyborach w 2015 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj