Jan M. Małek: Czym jest Chrześcijańska Myśl Ekonomiczna?

Podstawą wspólnego programu ruchów wolnościowych i patriotycznych powinno być poszanowanie dla własności prywatnej i potępienie wszelkiej kradzieży, z naciskiem na tę, której dopuszcza się państwo

PAFERE WIDEO

Zakładam, że wartości wspólne dla wielu organizacji o nastawieniu wolnościowym i patriotycznym w Polsce to te, na bazie których rozwinęła się kultura i cywilizacja europejska, do którego kręgu należy Polska. Chodzi o wartości wynikające z nakazów i zakazów Dekalogu i nauczań Chrystusa, a zaciekle zwalczane przez ideologię marksistowską – powiedział Jan M. Małek, założyciel Fundacji PAFERE.

Wypowiedź miała miejsce podczas II Forum Wolnościowego, które odbyło się w sejmie 27 maja 2017 roku. „Wyobrażam sobie, że po możliwym uzgodnieniu wspólnych celów na tym Forum, podstawowym zagadnieniem będzie ustalenie wspólnej podstawy programu działania; że program ten w pierwszym rządzie uwzględni kwestię rozwoju gospodarczego Polski. W opracowaniu tego programu gorąco zalecałbym oparcie się na Chrześcijańskiej Myśli Ekonomicznej” – dodał Jan M. Małek.

Czym jest Chrześcijańska Myśl Ekonomiczna? Zapraszamy do obejrzenia całego wystąpienia Jana M. Małka.

Poprzedni artykułGrzegorz Braun: Zła inteligencja to rezultat złej edukacji
Następny artykułUcz się chłopcze łaciny! – Disce puer Latine!
Iinżynier, przedsiębiorca, działacz polonijny w USA , gorący orędownik wolności gospodarczej, która - w ramach chrześcijańsiej myśli ekonomicznej - opiera się na dobrze znanych Przykazaniach Dekalogu: Nie kradnij, Nie pożądaj żadnej rzeczy należącej do bliźniego. Jest mecenasem szeregu inicjatyw edukacyjnych w duchu wolnorynkowym i patriotycznym (ufundował np. Nagrodę Literacką im. Józefa Mackiewicza). Założył Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFE RE). Został odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj