„Podyplomowe Studia Menedżerskie – innowacyjne zarządzanie gminą”

foto. pixabay.com
PAFERE WIDEO

Partnerami strategicznym studiów jest Bank Gospodarstwa Krajowego S.A., a partnerami merytorycznymi są: Najwyższa Izba Kontroli, Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, Biuro Programu „Niepodległa” oraz Fundację Promocji Gmin Polskich.

„Podyplomowe Studia Menedżerskie – innowacyjne zarządzanie gminą” są dla liderów samorządu terytorialnego: wójtów, burmistrzów i prezydentów i ich zastępców, sekretarzy i skarbników, dyrektorów kluczowych wydziałów i dyrektorów jednostek budżetowych oraz członków zarządów spółek komunalnych.

Celem studiów jest znaczące zwiększenie wiedzy i kompetencji liderów samorządu, służące poprawie sprawności i efektywności zarządzania urzędem i relacjami z mieszkańcami – odbiorcami usług publicznych; finansami, w tym dochodami, wydatkami i długiem; gospodarką komunalną oraz majątkiem na poziomie właściwej JST. Studia dostarczą wiedzę z zakresu praktycznego planowania i zarządzania strategicznego wraz z umiejętnością zdefiniowania i wykorzystania posiadanych oryginalnych aktywów (miękkich i twardych) oraz przenoszenia (rozpisania) zadań wynikających z celów strategicznych na poziom zarządzania operacyjnego.

Słuchacze zostaną wyposażeni w wiedzę i nabędą umiejętności z zakresu praktycznego zastosowania najnowszych metod zarządczych i komunikacyjnych (w tym zarządzania projektowego i na ścieżkach równoległych), z wykorzystaniem technologii IT oraz optymalnego wykorzystania dostępnych na rynku krajowym i UE instrumentów finansowych.

Znaczącym i unikalnym w skali kraju komponentem programu studiów będą zajęcia case study (na bazie najlepszych praktyk krajowych i zagranicznych), prowadzone przez menedżerów – praktyków zarządzania, rekrutujących się z sektora komercyjnego i publicznego.

Słuchacze otrzymają dyplom ukończenia studiów podyplomowych Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Poprzedni artykułPiłka nożna, a kapitał społeczny
Następny artykułPrawdziwa reforma systemu ubezpieczeń społecznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj