Inflacja jest jak nowotwór złośliwy

PAFERE WIDEO

„Problem inflacji się rozkręca i tragicznie to dopiero będzie. Jeśli ktoś zna historię powinien wiedzieć, że inflacja rozwija się latami, niepostrzeżenie” – mówi Łukasz Chojnacki, ekspert PAFERE w rozmowie z Janem Kubaniem.

Chojnacki porównuje inflację do nowotworu, który rozwija się w naszym organizmie. Trwa to długo, ale w którymś momencie pojawia się konieczność wizyty u lekarza, jednak wtedy zazwyczaj jest już za późno. „Inflacja jest nierzadko nowotworem złośliwym. Poza tym, inna sprawa, że większość ludzi nie rozumiało, nie rozumie i nie będzie rozumieć mechanizmów inflacji” – mówi Chojnacki. Jego zdaniem rozumienie jest domeną zdecydowanej mniejszości ludzi, natomiast gdyby rządzącym zależało na dobru obywateli to by ich ostrzegali, jak mają się przed inflacją zabezpieczać. Jednak to jest niezwykle trudne, gdyż rząd sam jest zazwyczaj kreatorem inflacji, a wszelkie „działania osłonowe” typu „tarcze antyinflacyjne” itp. w rzeczywistości są proinflacyjne.

Czy jest szansa na to, że w Polsce pojawi się w końcu polityk, który po wygranych wyborach nie ulegnie pokusie skorzystania z drukarni pieniędzy? Czy obecny system można naprawić, czy też jest on całkowicie skazany na zagładę?

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy z Łukaszem Chojnackim…

Poprzedni artykułDziękuję Bogu, że mogłem spotkać Jana M. Małka na mojej kapłańskiej drodze
Następny artykułZmieńmy wojenną demokrację na pokojową

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj