„To rząd psuje pieniądz, ale odpowiedzialność zrzuca na innych” – Jan Kubań w RDC

Okładka książki Tomasza Ulatowskiego "Ukryta nikczemność. Kto zyskuje, a kto traci na inflacji?"
PAFERE WIDEO

W grudniu 2019 roku prezes Fundacji PAFERE Jan Kubań był gościem Radia dla Ciebie, gdzie mówił m.in. o wydanej niedawno przez Fundację książce Tomasza Ulatowskiego „Ukryta nikczemność. Kto zyskuje, a kto traci na inflacji?”.

„Pan Ulatowski napisał naprawdę świetną książkę o inflacji. Główna teza w niej zawarta to wykazanie, że inflacja jest to proceder okradania ludzi przez państwo” – mówi Kubań. „Inflacja jest jak narkotyk – trzeba coraz więcej brać. Psucie pieniądza musi się odbywać w coraz większym stopniu”.

Dlaczego inflacja jest „ukrytą nikczemnością”? Według prezesa PAFERE, proceder psucia pieniądza w pełni zasługuje na to określenie, gdyż rząd, który tak naprawdę jest głównym jego sprawcą, zrzuca odpowiedzialność na innych, np. na producentów, na chciwość przedsiębiorców, których obwinia o podnoszenie cen. „W rzeczywistości chciwy jest rząd, który drukuje pieniądze i wydaje je na różne potrzeby” – twierdzi Kubań.

Zachęcamy do wysłuchania całego wywiadu z Janem Kubaniem i do nabycia książki „Ukryta nikczemność”, którą znaleźć można w dobrych księgarniach internetowych!!!

Jak Kubań w RDC…

Poprzedni artykułCzy Europa jest skazana na upadek? – Krzysztof Karoń i Jan Kubań
Następny artykułCzy śmiecie mogą nas czegoś nauczyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj