„Lewiatan” – czy Polska jest w stanie przetrwać politykę rozdawnictwa?

PAFERE WIDEO

Kilka lat temu Fundacja PAFERE wyprodukowała film “Lewiatan”. Stawia on wiele pytań ważnych nie tylko dla Polski, ale także dla całego naszego kręgu cywilizacyjnego, dla chrześcijaństwa. Film obejrzało jak dotąd prawie 38 tys. widzów, jednak pytania w nim zawarte są dziś – jak się wydaje – nawet bardziej aktualne, niż w okresie kiedy on powstawał czyli w 2014 roku. Dlatego warto go przypominać i docierać z jego przesłaniem do nowych odbiorców. Liczymy na to, że będziecie Państwo polecać „Lewiatana” swoim znajomym, umieszczać linki do niego na swoich profilach na portalach społecznościowych. Niech ten film rozpowszechnia się dalej!

A jakie pytania stawia „Lewiatan”?

– Czy system oparty na grabieży może być zgodny z duchem chrześcijaństwa, którego filarem jest Dekalog zawierający zakaz kradzieży, a nawet samego tylko pożądania cudzej własności?

– Czy jako system prowadzący do zniewolenia człowieka zgodny jest on z poszanowaniem ludzkiej godności?

– Jaki model państwa jest najlepszy dla Polski, gdzie należy go szukać i jak wprowadzić w życie?

Zapraszamy do obejrzenia filmu “Lewiatan”. W filmie występują: dr Alejandro A. Chafuen, Stanisław Michalkiewicz, Jan Michał Małek, prof. Michał Wojciechowski, Rafał Ziemkiewicz, Michał Krupa, dr Tomasz Sommer, Bartłomiej Radziejewski, Paweł Dobrowolski.

Poprzedni artykułPolski węgiel – czyli co widać, a czego nie widać … przynajmniej na pierwszy rzut oka
Następny artykułPiS radykalnie obniża podatki… Tak twierdzi Andrzej Sadowski z CAS

1 KOMENTARZ

  1. Fantastyczne opracowanie. Powinno być stałą wizytówką blogu. Działa dwuwarstwowo z jednej strony przedstawia autorów wartych czytania i słuchania z drugiej, w sposób zwarty nowoczesny przedstawia najważniejsze informacje o naturze współczesnych programów politycznych i konsekwencjach gospodarczych ich realizowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj