Czy możemy być drugą Szwajcarią? (Jan Wojciech Kubań, dr Jan Przybył)

PAFERE WIDEO

Taki tytuł miało spotkanie z prezesem Fundacji PAFERE Janem W. Kubaniem, które odbyło się w dniu 7 kwietnia 2017 roku w Łodzi. W spotkaniu uczestniczył także dr Jan Przybył, a prowadził je Marcin Janowski z serwisu „Na argumenty”.

Wizyta prezesa PAFERE stała się dobrą okazją do promocji najnowszych publikacji Fundacji – książki Anatolija Fiedosiejewa – „Zapadnia – człowiek i socjalizm” oraz pracy Joanny Lampki – „Czy wiesz, dlaczego nie wiesz, kto jest prezydentem Szwajcarii?”. To właśnie kwestia wyjątkowości Szwajcarii oraz jej systemu politycznego oraz gospodarczego były przewodnim tematem spotkania z mieszkańcami Łodzi. Według Jana Kubania system szwajcarski powinien być wzorem dla całego świata i w tym właśnie kierunku powinny iść ustroje polityczne poszczególnych państw.

Podczas dyskusji odpowiedź na pytanie, czy Polska może stać się drugą Szwajcarią, nie była już tak oczywista. Prezes PAFERE przedstawił argumenty przemawiające za tym, że byłoby to najlepsze dla Polski, wśród publiczności pojawiły się jednak głosy, czy takie rozwiązanie jest w ogóle możliwe. Poza tym zastanawiano się nad tym, czy Szwajcarzy sami nie ugną się pod naporem lewackiej propagandy i nie zaczną odchodzić od swoich pryncypiów. Przykład stopniowej rezygnacji z tajemnicy bankowej (a wcześniej rezygnacja ze standardu złota – przyp. PSz) może stanowić początek tego niekorzystnego procesu.

Zapraszamy do obejrzenia tego niezwykle interesującego spotkania z prezesem PAFERE i zachęcamy do rozpowszechniania go swoimi kanałami.

Poprzedni artykułZapraszamy do internetowej księgarni PAFERE. Jest już audiobook książki o Szwajcarii!
Następny artykułJak Szwajcaria wygrała ze smogiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj