Akademia PAFERE: Presidents and Poverty (Lawrence Reed)

PAFERE WIDEO

Spotkanie z prof. Lawrencem Reedem oraz wykład na temat „problemu biedy widzianego oczami prezydentów USA w XIX wieku”.Wykład miał miejsce w języku angielskim. Spotkanie było prowadzone głównie w języku polskim.

Głównym organizatorem wykładu była Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). na której zaproszenie Polskę odwiedził prof. Lawrence Reed z Foundation For Economic Education (FEE) Współorganizatorem było Studenckie Koło Naukowe Badań nad Konkurencyjnością Szkoły Głównej Handlowej. Patronat nad wykładem objęło Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz Forum Uczelni Ekonomicznych.

PROFESOR LAWRENCE REED

Pan Profesor jest ekonomistą, prezesem największego i najstarszego amerykańskiego think tanku promującego wolność gospodarczą – Foundation For Economic Education (fee.org). Jest on także wielkim przyjacielem Polski i Polaków. Jego fascynacja historią naszego kraju ma swoje odzwierciedlenie w licznych artykułach publikowanych w Internecie i prasie w USA. Dotyczą one m.in. Marii Skłodowskiej-Curie, antykomunistycznego męczennika księdza Jerzego Popiełuszki, bohaterskiego żołnierza Witolda Pileckiego. Pan Profesor Reed podkreśla, że „choć nie płynie w nim polska krew” to „byłby bardzo dumny, gdyby był Polakiem”. Uważa On, że „wobec milionów Polaków walczących o wolność, którzy zainicjowali proces wyrzucenia komunizmu na śmietnik historii prawie 30 lat temu, świat ma niekończący się dług wdzięczności”.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=dwl08mv7YtQ[/embedyt]

Poprzedni artykułŚwiat Oczami Przedsiębiorców. Historia Rafała Lusiny z HABA RL
Następny artykułFront antykapitalistyczny (fragmenty książki)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj