Zapowiedź: Kongres Edukacji Domowej i Alternatywnej

PAFERE WIDEO

Temat przewodni:          „Wizja edukacji przyszłości: Edukacja Spersonalizowana dla każdego dziecka”

Termin: sobota, 9 września 2023, godz. 10-18

Format: online

Fundacja PAFERE ma przyjemność zaprosić Państwa na Kongres Edukacji Domowej i Alternatywnej. Nasze wydarzenie ma być początkiem wielkiej debaty na temat przyszłości edukacji zarówno „domowej” jak i edukacji szkolnej. Na Kongresie KEDiAzostaną zaprezentowane podmioty i osoby uczestniczące w szeroko pojętej branży edukacji: edukatorzy, platformy edukacyjne, szkoły prywatne, inicjatywy i kooperatywy rodziców, dostawcy usług edukacyjnych i wiele innych. Prelegenci przedstawią najnowsze idee będące podstawą edukacji przyszłości ze szczególnym uwzględnieniem Edukacji Spersonalizowanej. Zobaczymy liczne realizacje praktyczne z Polski i ze świata. Edukacja przyszłości jest już wśród nas!

Cel KEDiA.

Celem KEDiA jest integracja środowiska EDiA, wymiana doświadczeń, popularyzacja idei Edukacji Spersonalizowanej oraz oddziaływanie na otoczenie prawne i organizacyjne. Chcemy doprowadzić do prawdziwej REWOLUCJI W EDUKACJI. Świat nie stoi w miejscu. Archaiczna idea pruskiego systemu edukacji z podziałem na klasy, roczniki, lekcje, dzwonki, z dziećmi beznadziejnie nudzącymi się w ławkach szkolnych odchodzi na naszych oczach w przeszłość. Ten system trzeba zmienić i chcemy zmobilizować wszystkich: rodziców, nauczycieli, uczniów, edukatorów, przedsiębiorców, polityków, urzędników – do wspólnego działania na rzecz tych zmian. Zmiany są nie do uniknięcia, a nowoczesne metody edukacji zmieniają świat. Bądźmy częścią tej zmiany!

Program KEDiA:

– debata główna: „Wizja edukacji przyszłości: Edukacja Spersonalizowana dla każdego dziecka

– prezentacje wypowiedzi ekspertów i praktyków EDiA

– prezentacja przykładów realizacji Edukacji Spersonalizowanej

– Edukacja Spersonalizowana na świecie: przykłady, trendy, idee

– prezentacja Mapy Edukacji Domowej i Alternatywnej (EDiA-Map)

– baza wiedzy na temat EDiA: strony internetowe, osoby, firmy, szkoły, projekty, koncepty, idee, książki, filmy – wszystko na temat EDiA w jednym miejscu

Zapraszamy wszystkich uczestników środowiska edukacyjnego w Polsce do wzięcia udziału w KEDiA!

Zaprezentujcie siebie, swoje idee, szkoły, programy i przedsięwzięcia edukacyjne!

Organizator:Fundacja PAFERE

Współorganizatorzy:

– Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości

– Liberty International

Partnerzy:

Fundacja Edukacji Domowej

Kontakt: KEDiA@pafere.org

Tagi:

Edukacja Domowa, Homeschooling, Edukacja Alternatywna, Future Education, Project/Problem/Inquiry Based Learning, Flipped Classrooms, Blended Learning, Hybrid Learning, Flexible Learning Spaces, Future Classrooms, Gamification, Edukacja Spersonalizowana, Personalized Education, Adaptive Learning,, Virtual Reality Learning Environment, Virtual Labs, STEM, Micro Schools, Obozynaukowe, Experiential Learning, Open Education Resources, Immersive Learning

Poprzedni artykułCzy Jezus Chrystus był progresywistą?
Następny artykułWłasność prywatna wnosi do świata porządek i pokój
Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Instruktor alpinizmu, podróżnik, działacz na rzecz wolności i rozwoju ekonomicznego w duchu wolnorynkowym, a także gorący zwolennik i orędownik demokracji bezpośredniej w stylu szwajcarskim. Autor książki „Fizyka życia”. Z zamiłowania nauczyciel, który chętnie poświęca czas zwłaszcza ludziom młodym, którzy wchodzą na wyboistą drogę prowadzenia własnego biznesu i inwestowania w rozwój osobisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj