„Rzeczpospolita marnotrawców” w Sandomierzu

Stefan Oleszczuk - były burmistrz Kamienia Pomorskiego i Marcin Janowski - autor filmu
PAFERE WIDEO

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu „Rzeczpospolita marnotrawców”.

Film powstał pod patronatem Fundacji PAFERE i przedstawia gminę Kamień Pomorski, która zasłynęła z wyjątkowej gospodarności i oszczędnego wydawania pieniędzy podatników. Miejscowy samorząd, któremu przewodził Stefan Oleszczuk, wydobył gminę z długów a następnie wprowadził szereg reform, dzięki którym znacznie zredukowano biurokrację, uwłaszczono mieszkańców majątkiem komunalnym, obniżono lokalne podatki i wygospodarowano wysoką nadwyżkę w budżecie.

Takie działania i ich skutek były ewenementem nie tylko w skali kraju, ale również i Europy – niesłychany sukces gminy Kamień Pomorski był opisywany między innymi w prasie angielskiej.

Przypadek gminy Kamień Pomorski jest chlubnym wyjątkiem od – niestety – powszechnego procederu zadłużania gmin i marnotrawienia pieniędzy publicznych przez samorządowców. Procederu bardzo dokładnie opisanego przez Jacka Barcikowskiego w książce „Zgodnie z prawem przeciwko obywatelom – dramat polskiej samorządności” wydanej przez Fundację PAFERE.

Po projekcji filmu teolog dr Jan Przybył wygłosi wystąpienie pt. „Czy potrzebujemy Dekalogu w życiu społecznym i gospodarczym?”

Wydarzenie odbędzie się w Katolickim Domu Kultury Świętego Józefa przy ul. Mariackiej 12 w Sandomierzu, w dn. 6 listopada o godz. 14.00.

Wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy!

Poprzedni artykułOto jak oszczędności i inwestycje torują drogę zaawansowanej gospodarce
Następny artykułInflacja i Matrix

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj