O diabelskim socjalizmie

PAFERE WIDEO

Katolicka nauka społeczna zasadza się na encyklice papieża Leona XIII >>Rerum Novarum<<. W encyklice tej papież potępia socjalizm. Dlaczego?” – pyta ks. Roman Kneblewski na kanale Tuba Cordis na You Tube.

Jak podkreśla, socjalizm jest rzeczą nienaturalną, to jest wynaturzenie. Istotą socjalizmu jest – według ks. Kneblewskiego – totalna dominacja państwa. „Chce ono dominować, regulować, kontrolować wszystkie dziedziny życia, człowiek natomiast ma być pozbawiony naturalnie przyrodzonej wolności”. Jak dodaje ks. Kneblewski – wolność to nasza niezbywalna wartość dana nam przez Boga, której powinniśmy strzec jak źrenicy oka. Jeśli ktoś chce nam tę wolność ograniczać to sprzeciwia się woli Bożej. „Takie ograniczanie wolności w stylu socjalistycznym to diabelstwo czystej wody, czego dowodzą choćby postacie najwybitniejszych socjalistów: Lenin, Stalin, Hitler, Pol-Pot” – tłumaczy ks. Kneblewski i dodaje: „Socjalizm nie zawsze osiąga poziom ludobójstwa, niemniej zawsze jest szkodliwy i zawsze ogranicza wolność człowieka„.

Ks. Kneblewski mówi także o podatkach – według niego powinny być jak najprostsze i jak najniższe, a umowy między pracownikami i pracodawcami powinny być dobrowolne. Państwo nie powinno się do tego wtrącać. „Podatek dochodowy to kara za dobrą pracę. To jest chore! Państwo socjalistyczne działa jak Janosik, a wiemy, że Janosik to był bandyta” – twierdzi ks. Kneblewski.

Zapraszamy do wysłuchania całego wystąpienia ks. Romana Kneblewskiego.

Poprzedni artykułEkonomia polityczna protekcjonizmu
Następny artykułChcesz zabić racjonalność, wprowadź centralizm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj