Inflacja jest jak narkotyk… Jan Kubań dla Mediów Narodowych – o naturze władzy i psuciu pieniądza

PAFERE WIDEO

„Bez względu na to, czy to byli krzyżacy, czy to byli komuniści czy to był kierowca autobusu pan Maduro w Wenezueli, oni dokładnie idą według tego samego schematu” – stwierdził prezes Fundacji PAFERE Jan Kubań w rozmowie z Mediami Narodowymi i podkreślił, iż niezależnie od systemu politycznego rządzący używają podobnych zagrywek w celu utrzymania władzy.

Jednym z głównych narzędzi stosowanych przez ludzi władzy jest proceder inflacji. W wyniku operacji inflacyjnych wzrasta ilość pieniądza na rynku, co stwarza złudne wrażenie rozwoju gospodarki. Jednak ostateczny efekt jest opłakany, ponieważ w wyniku „kreowania pustych pieniędzy” spada ich siła nabywcza. Mimo, iż ludzie nominalnie więcej zarabiają, to i tak nie kupią za swoją wypłatę większej ilości dóbr.

Ciekawy wątek rozmowy z prezesem PAFERE poświęcony jest stale rosnącej pozycji instytucji finansowych oraz ich wpływowi na politykę rządów krajów Europy i Ameryki. „Spójrzmy na historię kilku polityków w Polsce… Pełnili oni swoje ważne funkcje za jednej opcji politycznej a potem, gdy następowała zmiana rządów i władzy na inną opcję, oni nadal pozostawali na swoich stanowiskach. W takiej sytuacji można domniemywać, że oni po prostu zostali wykreowani przez kogoś z zewnątrz” – stwierdził Jan Kubań.

Wizyta w Mediach Narodowych stała się również okazją do zaprezentowania widzom szeregu publikacji, które w ostatnich latach ukazały się z inicjatywy Fundacji PAFERE.

Poprzedni artykuł„O wolność ojczyzny i w ojczyźnie”. Michał Marusik na gali IV Edycji Nagrody im. Bastiata
Następny artykułPaństwo i urzędnicy niszczą Polaków. Założyciel Optimusa o patologii w PRL i III RP

1 KOMENTARZ

  1. Cieszę się, że między innymi znów o mojej książce 😉 A jeśli chodzi o Bretton Woods, to jednak jest w niej o tym także – aczkolwiek nie za dużo, żeby nie rozmydlać głównego wątku. Ale jest 😉 na str. 107. Generalnie jednak wszystko fajnie – pozdrawiam obu dyskutujących Panów i naturalnie wszystkich odbiorców Mediów Narodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj