W szeregi wolnościowców powróciła nadzieja

Sala VII Konferencji Prawicy Wolnościowej (foto. Marcin Janowski)
PAFERE WIDEO

VII Konferencja Prawicy Wolnościowej odbyła się w nastroju radości z niedawnego sukcesu wyborczego konserwatywno-narodowo-wolnościowego komitetu Konfederacja. Uczestnicy obrad nie kryli wielkich nadziei związanych z szansą na trwałe wejście wolnościowców do głównego nurtu polskiej polityki.

– Dziś w Polsce nie wystarczy już wymiana rządzących na swoich. Dziś trzeba zmienić system i mam nadzieję, że niedawne wybory zapoczątkowały ten proces – powiedział podczas przemówienia prezes Fundacji PAFERE Jan Wojciech Kubań. Pytany o szanse ruchu wolnościowego podkreślił, iż formacja musi politycznie dojrzeć, bo od posłów wymaga się więcej niż od politycznych pretendentów. A tylko stworzenie profesjonalnego zaplecza ludzkiego i instytucjonalnego może zagwarantować formacji przetrwanie i dalszy rozwój.

Rafał Ziemkiewicz i Jan Kubań (prezes PAFERE) przy stoisku z książkami Fundacji. Foto. Marcin Janowski

Radości z niedawnego sukcesu ideowej prawicy nie krył również założyciel Fundacji PAFERE – Jan Michał Małek, który w swoim wystąpieniu zaznaczył, iż prawica zbudowana jest na fundamencie cywilizacji chrześcijańskiej a ludzie deklarujący się jako prawicowcy powinni walczyć o przywrócenie zasad dekalogu w polskim życiu społecznym i politycznym. Zdaniem pana Małka szczególnie ważnym zadaniem polskiej prawicy powinna się stać walka z procederem upaństwowionej kradzieży, czyli z niemoralnymi przepisami prawa, które nadają legalność różnym formom okradania obywateli z ich prywatnego dorobku materialnego.

Grzegorz Braun i Jan Kubań przy stoisku z książkami Fundacji PAFERE (foto. Marcin Janowski)

Wśród mówców i dyskutantów, którzy wystąpili podczas dwudniowych obrad znaleźli się znani publicyści jak Stanisław Michalkiewicz, Tomasz Sommer i Rafał Ziemkiewicz oraz posłowie Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Bosak, Robert Winnicki, Grzegorz Braun, Dobromir Sośnierz, Artur Dziambor i Jakub Kulesza.

W ramach wydarzenia zorganizowano kiermasz książki prawicowej. Na stoisku naszej fundacji można było się zaopatrzyć w publikacje PAFERE poświęcone tematyce ekonomicznej oraz społeczno-politycznej.

Jan M. Małek (założyciel PAFERE), Jan Kubań i Stanisław Michalkiewicz (foto. Marcin Janowski)

Konferencja wolnościowców przyciągnęła wielu widzów reprezentujących przekonania konserwatywne, wolnościowe i narodowe, którzy przybyli z kraju i ze świata, aby wysłuchać licznych przemówień i debat. Organizatorem wydarzenia był zasłużony tygodnik „Najwyższy Czas!”, który od blisko trzech dekad promuje nad Wisłą postulaty konserwatywne i wolnościowe.

Poprzedni artykułWeekend Kapitalizmu już od soboty!
Następny artykułCzy politycy-ignoranci są w stanie nas wyleczyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj