“Kulisy Polskiej Demokracji. Obywatel wobec państwa” – nowość wydawnicza

Książka wprowadza Czytelnika w teorię systemów politycznych i pokazuje jak różne systemy kształtują takie, a nie inne ludzkie zachowania. Następnie proponuje rozsądną i opartą na sprawdzonych wzorcach receptę zmiany naszego systemu politycznego na lepszy.

Nieprzejednany wolnościowiec, biocybernetyk badający procesy społeczne, nieskorumpowany i ideowy polityk oraz międzynarodowej sławy politolog postanowili wspólnie wydać książkę pod wielce intrygującym tytułem: „Kulisy polskiej demokracji. Obywatel wobec systemu”. Inspiracją była bieżąca sytuacja polityczna w naszym kraju.

Biocybernetyk wprowadza czytelnika w teorię systemów politycznych i pokazuje jak różne systemy kształtują takie, a nie inne ludzkie zachowania. Władza psuje, a ludzie będący u władzy zagarniają jej coraz więcej, a ta zwrotnie psuje ich jeszcze bardziej.

Wsparcie
Wspomóż PAFERE
Wspomóż PAFERE

Polityk przenosi te systemowe rozważania na polski grunt i tłumaczy, że bardzo wiele patologii w naszej ojczyźnie wynika właśnie z systemu. Pokazuje, jak system wyborczy sprawia, że kontrolując zaledwie kilkadziesiąt osób, można panować nad całym krajem.

Czy jesteśmy w stanie zbudować społeczeństwo naprawdę obywatelskie? Czy możemy stworzyć prawdziwą demokrację, nie wywracając wszystkiego do góry nogami? Jakie założenia w polityce należałoby przemyśleć od nowa i co zmienić?

Politolog proponuje rozsądną i opartą na sprawdzonych wzorcach receptę zmiany naszego systemu politycznego na lepszy.

Największym atutem tej publikacji jest nieplanowana zbieżność poglądów współautorów. Spotkali się, niejako przez przypadek, nękani troską o los Polski i postanowili wspólnie wydać książkę. W ten sposób powstała lektura obowiązkowa dla każdego Polaka. Każdego, komu leży na sercu dobro Ojczyzny. Każdego, bez względu na jego poglądy polityczne.

Każdy z autorów napisał coś innego, ale całej trójce chodzi o to samo: Tak, jak jest nie może być dalej, bo to prędzej czy później doprowadzi do katastrofy.

Książkę wydano w popularnej serii “Biblioteka Rządzących i Rządzonych”.

Pobierz e-booki
Pobierz za darmo e-book
Pobierz za darmo e-book

1 KOMENTARZ

  1. Ten SYSTEM rozpracowałem już w 19 lat temu . A jak wszedł VAT do Polski – to już wiedziałem ,że wszystko jest kwestią czasu . Nie pomyliłem się . Polska znajduje się na RÓWNI POCHYŁEJ . Trzy lata temu opracowałem najbardziej wolnościowe rozwiązanie z sytuacji . Efekt taki ,że tylko JA wiem jak z tej MATNI wyjść . Żaden polityk się tym nie zainteresował . Więc na pewno jeszcze dużo wody upłynie i wiele książek ludzie napiszą o tym jaki to mamy ZŁY SYSTEM zanim raz przeczytają i zrozumieją w czym rzecz .
    Przesyłam link do mojej pracy doktorskiej PROGRAM GOSPODARCZY 3X1
    https://drive.google.com/file/d/1-1Fgj77b1PZ_iDuOQn_OsK5480eNNsyP/view?usp=drivesdkNie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here