Spotkanie z Janem M. Małkiem w Warszawie. O chrześcijańskiej myśli ekonomicznej

Jan Michał Małek, laureat nagrody im. Bastiata (2018)
PAFERE WIDEO

Jan Michał Małek, założyciel i fundator Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE), będzie wkrótce gościł w Centrum Edukacyjnym Powiśle, gdzie wygłosi wykład pt.: „Chrześcijańska myśl ekonomiczna. Dekalog a gospodarka”.

Spotkanie zaplanowane jest na 4 czerwca 2019 roku na godz. 19.00, a odbędzie się ono w Warszawie, przy ul. Kopernika 30, w sali nr 325 (III piętro).

Jan M. Małek od wielu lat zajmuje się propagowaniem wolnorynkowej gospodarki i opieraniu jej o etyczne zasady wypływające z chrześcijaństwa. Według założyciela PAFERE, VII i X Przykazania Dekalogu – „Nie kradnij” i „Nie pożądaj żadnej rzeczy, która należy do bliźniego” to nie tylko nakazy moralne, ale także podstawowe imperatywy gospodarcze. Przestrzeganie ich, nie tylko przez pojedyncze osoby, ale przede wszystkim przez rządy poszczególnych państw, przyczynia się do powstawaniu dobrobytu i silnych gospodarek. Łamanie tych zasad, wcześniej czy później, musi doprowadzić do gospodarczej katastrofy. Według Jana M. Małka, kapitalizm czy wolny rynek nie jest sprzeczny z nauczaniem chrześcijańskim.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym spotkaniu.

Poprzedni artykułJak się zdobywa rynki nie do zdobycia…
Następny artykułWiększość Polaków chce socjalizmu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj