We Francji rodzi się ruch oddolny na rzecz zmian. A w Polsce? – Jan Kubań dla wRealu24

PAFERE WIDEO

9 marca 2019 roku wielu Francuzów zorganizowało w swoich regionach spotkania, na których mieli wysunąć swoje postulaty naprawy państwa, które następnie trafić miały do prezydenta Macrona. „Organizatorami tych spotkań były bardzo różne środowiska, począwszy od kółek pszczelarskich, związków rolniczych, a nawet parafie.” – tłumaczy Jan Kubań, prezes Fundacji PAFERE.

Kubań uczestniczył w jednym z takich spotkań, w niewielkim miasteczku przy granicy ze Szwajcarią. Opowiedział o tym w wywiadzie dla Telewizji internetowej wRealu24. Według prezesa PAFERE podczas tego spotkania dawało się wyczuć oddolny charakter całego przedsięwzięcia. „Wiele z przygotowanych postulatów miało charakter socjalistyczny, np. wprowadzenie dochodu gwarantowanego, ale także były takie, które odwoływały się do konieczności wprowadzenia ustroju demokracji bezpośredniej” – powiedział Kubań.

Prezesowi PAFERE udało się zabrać głos podczas spotkania we Francji. Między innymi przestrzegł on uczestników przed ciągotkami socjalistycznymi, gdyż – jak podkreślił – socjalizm zawsze i wszędzie kończy się katastrofą gospodarczą. Zaapelował także o ogólnoeuropejską integrację środowisk antysystemowych, a także o zakładanie niezależnych telewizji internetowych, z których ludzie mogliby czerpać wiedzę jakiej nie dostaną w mediach głównego nurtu.

Czy w Polsce możliwy jest tak dobrze zorganizowany ruch oddolny, który zaczyna pączkować we Francji?

Zachęcamy do obejrzenia całego wywiadu z Janem Kubaniem.

Poprzedni artykułDług USA – problem nie tylko finansowy
Następny artykułMarksizm celowo psuje ludzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj