Uczciwość – Kompetencja – Transparentność w Polityce!

Ruch5Gwiazd nie stworzył żadnej koalicji z Ligą, tylko utworzył rząd na podstawie sporządzonej wspólnie UMOWY, którą oba ugrupowania podpisały

PAFERE WIDEO

Czy jest to możliwe? Pesymiści oczywiście jednogłośnie powiedzą, że nie! Oni już od dawna w to nie wierzą i dlatego nie chodzą na wybory i nie interesują się polityką.

To właśnie dla tych pesymistów stworzyłyśmy tego fanpage’a o nazwie “Ruch5Gwiazd – po polsku”, aby pokazać, że jest to możliwe i jednocześnie dać nadzieję polskim pesymistom. Pokazać im, że dzięki ich oddolnemu zaangażowaniu mogą zmienić politykę. Jeżeli nie nastąpi to za pierwszym razem, to z pewnością będzie to możliwe za jakiś czas, tak jak stało się to we Włoszech.

Nasz fanpage nie jest profesjonalnym fanpag’em, ponieważ nie jesteśmy ani dziennikarkami ani grafikami. Nasze teksty i grafika chcą przekazać tylko fakty. Jesteśmy dwiema Polkami Sabina Gatti i Magdalena Kupidura, które śledzą Ruch5Gwiazd od jego początków. Chcemy też przybliżyć go Polakom – udowodnić, że można być uczciwym, będąc politykiem, że na pierwszym miejscu można stawiać potrzeby obywateli, a nie własne.

Dziwimy się bardzo, że nie ma w Polsce dziennikarzy ani polityków zainteresowanych Ruchem5Gwiazd, a szczególnie tym co dzieje się teraz we Włoszech, po 4 marca 2018. To co zadziało się we Włoszech w tym roku, jest niezwykle ważne i uważamy, że powinno być relacjonowane na bieżąco nie tylko w naszym kraju, ale w całej Europie, żeby pokazać ludziom, że polityka może być czysta, a nie skorumpowana (np. powiązania z mafią i lobbystami potentatów światowych).

Zdecydowałyśmy się na założenie tego fanpage’a, aby ludzie w Polsce, mogli dowiedzieć się prawdy o Ruchu5Gwiazd. Jest to ruchu polityczny, nie partia. Ruch powstał oficjalnie w roku 2009, ale ludzie zaczęli organizować się już w 2007 roku.

Pomysłodawcami tego ruchu są dwie osoby:

Beppe Grillo – artysta komik, bardzo popularny we Włoszech

– Gianroberto Casaleggio – menadżer który niestety już nie żyje.

Przez ostatnich 5 lat Ruch5Gwiazd był bardzo dobrą opozycją w Parlamencie we Włoszech. Po wyborach 4 marca 2018 utworzył razem z Ligą, innym ugrupowaniem politycznym, nowy rząd we Włoszech.

Ruch5Gwiazd w wyborach z 4.03.2018 zdobył 33% głosów, a Liga 17%.

Ruch5Gwiazd nie stworzył żadnej koalicji z Ligą, tylko utworzył rząd na podstawie sporządzonej wspólnie UMOWY, którą oba ugrupowania podpisały.

Umowa ta zawiera zbieżne cele przewidziane do realizacji w trakcie trwania kadencji Nowego Rządu Zmiany. Cele te i zadania zostały szczegółowo wymienione i opisane w punktach umowy.

W pierwszych dniach istnienia fanpage’a zarzucono nam, że jest on jakąś dziwną manipulacją. Rozumiemy, że ludziom trudno uwierzyć, że można być uczciwym i nie mieć, żadnych „czarnych” ukrytych zamiarów w tym co się mówi, robi i pisze, ale istnieją takie osoby, ponieważ cel tego fanpage’a jest tylko JEDEN! – dostarczać wiedzę o Ruchu5Gwiazd, której u nas w Polsce kompletnie brakuje, a dokładniej mówiąc – PRAWDY o tym ruchu, a co ktoś z tą wiedzą zrobi to już jego własna sprawa, a nie jakaś nasza manipulacja.

Sabina Gatti

Ja, Sabina Gatti, bardzo doceniam działania tego Ruchu, podziwiam ich za ich uczciwość, pasję, konsekwencję, cierpliwość, zaparcie, poświęcenie swojego wolnego czasu, ciężką pracę, itp. Mogę powiedzieć, że KOCHAM ten ruch! Ale jednak nie do końca! Brakuje mi również i u nich tych tematów, które mnie osobiście bardzo interesują i są bardzo ważne w polityce. Tematy które polityków nie interesują, pomimo, że pozwoliłyby drastycznie zmniejszyć koszty na służbę zdrowia i bezpieczeństwo publiczne.

Tak więc nie ma jeszcze takiego politycznego ugrupowania, które odebrałoby mi zupełnie rozum i dlatego trudno mi zarzucić jakąś manipulację tym fanpage’em. Mnie interesuje, przede wszystkim, profilaktyka zdrowia psychicznego obywateli. https://sabina.gatti.pl

Ja mieszkam w Polsce. Mieszkałam 8 lat we Włoszech i wróciłam do Polski w 1994 roku i jestem tłumaczem przysięgłym j. włoskiego.

Natomiast Magdalena Kupidura jest Polką mieszkającą od wielu już lat we Włoszech. Poznałyśmy się tutaj na FB i obie podziwiamy MoVimento 5 Stelle – ja śledzę ich wirtualnie, a Magdalena z bliska, ponieważ jest aktywistką Ruchu 5 Gwiazd we Włoszech. Jeżeli nie wierzycie, to proszę oto ona na zdjęciu.

Magdalena Kupidura

A oto premier i wicepremierzy rządu Włoch:

W środku Giuseppe Conte (premier Włoch), Matteo Salvini po jego prawej stronie (wicepremier z Ligi), Luigi Di Maio po jego lewej stronie (wicepremier z Ruchu5Gwiazd)
Poprzedni artykułMiędzy partią a wyborcą… Kogo powinien słuchać polityk? – Kubań i Barcikowski w RDC
Następny artykułZgodnie z prawem przeciwko obywatelom*

2 KOMENTARZE

 1. Polaka Partia Profilaktyki Zdrowotnej jest jedynym prostym lekarstwem z gotowością bieżącego reagowania na uzdrowienie DROGI ROZWOJU społeczeństwa polskiego, ekologii i klimatu w zdrowej egzystencji. W nadziej oczekiwań, – Ferdynand Barbasiewicz, autor metody klawiterapii i e-książki: EDEN XXI WIEKU.

  CO UCZYNIĆ, ŻEBY STWORZYĆ WARUNKI OBIEKTYWNEGO WYBORU NAJLEPSZYCH KANDYDATÓW DO PARLAMENTU, SENATU, NA MINISTRÓW, WOJEWODÓW, SĘDZIÓW, Profesorów, Dowódców wojskowych, ITD. TAKŻE W SAMORZĄDACH ORAZ UZYSKAĆ WYRAŹNE PRZYSPIESZENIE ROZWOJU POLSKI. DOTYCZY TAKŻE UNII EUROPEJSKIEJ?
  Ferdynand Barbasiewicz, autor propozycji, POLAND.
  Polityka kadrowa KAŻDEGO PAŃSTWA NA ŚWIECIE w odniesieniu do kandydatów na posłów oraz kandydatów na wysokie funkcje kierownicze i przedstawicielskie wymaga koniecznej wstępnej selekcji psychologicznej. Nie powinno się dopuszczać ludzi niekompetentnych, z zaburzeniami osobowości mających ukrytą potrzebę dominowania, robienia zła innym, neurotyków – różnych dewiantów, z zaburzeniami emocjonalnymi dwubiegunowymi, przewlekle chorych, ludzi którzy nie potrafią uczciwie sobie radzić w codziennym życiu. Można dobrać i dostosować narzędzia pomiaru w/w zaburzeń w obiektywnej selekcji psychologicznej kandydatów najbardziej obiektywnie wartościowych.
  Proponuję opracować swoistą szok listę skwantyfikowanych statystycznie rachunkiem prawdopodobieństwa zalet i wad rejonu wyborczego lub problemu krajowego, lokalnego z którego szukamy kandydatów na posła czy w odniesieniu do funkcji ministra, wojewody, prezydenta miasta, starosty lub burmistrza, wójta, dyrektora, prezesa, czy do sytuacji zadaniowych, itp. Zapraszamy np. 30 kandydatów bez względu na orientację polityczną i w ściśle określonym czasie, np. 2-3 godziny dla wszystkich ma zadanie w laptopie ułożyć program działania dla kandydata na posła np. z rejonu Pruszkowa, lub tp. koherentny z właściwym budżetem, który wnosi zarazem realne wartości innowacyjne. Po wyznaczonym czasie psycholog prowadzący badania wyłącza program badania kandydatów i automatycznie wyświetla na laptopie i tablicy ekranu obiektywny wynik badania 0-1. Następnie pięciu kandydatów z najlepszymi wynikami, których poddajemy badaniu testem na styl kierowania. Przecież realizację programu na 4 czy 5 lat będzie wykonywał za pośrednictwem zespołu specjalistów. Trzecie badanie wykonuje się na określenie stanu zdrowia. – nie należy dopuszczać nawet zdolnych kandydatów z wyraźną niewydolnością zdrowotną (mogą pełnić funkcję doradczą). TAK WYSELEKCJONOWANIE 3 KANDYDATÓW ZGŁASZAMY NA LISTĘ WYBORCZĄ, Tuż po wyborach wprowadzamy obowiązkowe szkolenie psychologiczne techniki rozwiązywania sporów/konfliktów oraz negocjacji. – Tak jak stosuje się w wielkiej polityce na Uniwersytecie Harvard ale w mniejszym wymiarze programowym.
  Szanowni Rodacy wyborcy i polityczni decydenci, proponowane wprowadzenie wstępnej selekcji i badań kandydatów przyniesie dla dobra Polski i polityki międzynarodowej same korzyści. To jest bardzo uczciwa droga do przyśpieszonego dobrobytu Polski i Unii Europejskiej także w relacjach międzynarodowych. Taka propozycja w realizacji wyraźnie poprawi dobrobyt i kondycję psychologiczną, zdrowotną i egzystencji społeczeństwa. Tylko tak sprawdzeni kandydaci powinni samodzielnie dysponować wszelkimi decyzjami dla dobra regionu i Polski. Naszym prawem jako SUWERENA jest być reprezentowanym i rządzonym przez najmądrzejszych, najszlachetniejszych reprezentantów na różnych urzędach, przedstawicielskich, administracyjnych centralnych i w samorządach.
  Z wyrazami szacunku dla obiektywnej mądrości I UCZCIWOŚCI ludzkiej, — Ferdynand Barbasiewicz , autor metody klawiterapii i EDENU XXI WIEKU.
  Proszę o liczne rozpowszechnianie proponowanej polityki selekcji kadrowej.

 2. Obiektywny wybór ?

  Metodami statystycznymi ?

  Zaraz, zaraz, …. czy poziomy istotności testów statystycznych nie są przypadkiem ustalane SUBIEKTYWNIE ?

  🙂 🙂 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj