PAFERE WIDEO

Z inicjatywy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego opublikowano ponad 20 książek, wśród któych wiele zalicza się do absolutnej klasyki ekonomii wolnorynkowej. W PAFERE dużą wagę przywiązujemy do tego, aby wydawane przez nas publikacje były napisane możliwie prostym językiem, a zawarte w nich treści miały charakter ponadczasowy.

Nie ograniczamy się do tłumaczenia i kolportowania dzieł wybitnych, ale nieżyjących już myślicieli (np. Misesa, Bastiata). Dzieła klasyków uzupełniamy publikacjami zupełnie autorskimi, przygotowywanymi w serii BIBLIOTEKA RZĄDZĄCYCH I RZĄDZONYCH (BRIR).

Jako pierwsi w Polsce przetłumaczyliśmy i solidnie zredagowaliśmy unikatowe dzieło Fiedosiejewa („Zapadnia. Człowiek i socjalizm”), który okiem inżyniera – urodzonego w ZSRR – pokazuje dlaczego socjalizm zawsze będzie nieefektywny. Zaprosiliśmy do współpracy p. Magdalenę Spendel, której książkę pt. „Jak zostać tygrysem Europy” nagrodziliśmy w konkursie Magister PAFERE. Autorka na przykładzie Estonii przybliżyła skomplikowany i wymagający proces udanej transformacji ustrojowej. Z najnowszej historii Estonii wnioski mogą wyciągnąć kraje, które do dzisiaj zmagają się z socjalistyczną spuścizną. Optymizmem napawa także zaproszony przez nas do współpracy Bill Freeza, którego książka streszcza się w tytule: „Jak uchronić demokrację przed… demokratycznie wybranymi politykami, czyli Nowozelandzkie reformy antyetatystyczne„. Ekonomia wolnorynkowa to główne zainteresowanie PAFERE. Zwaracamy jednak uwagę na szeroki kontekst, w którym są zakotwiczone ludzie działania. Meta-spojrzenie na historię zaproponował praktycznie nieznany w Polsce John Glubb. Ten brytyjski generał prześledził dzieje kilkunastu mocarstw. Analizując historię rozwoju i upadku między innymi Imperium Rzymskiego, Arabskiego, Mameluków, Osmańskiego, Wielkiej Brytanii odkrył zadziwiająco dużo punktów wspólnych. Czy każde imperium musi upaść? W jakiej fazie rozwoju znajduje się nasza cywilizacja? Wydany przez PAFERE „Cykl Życia Imperium” to świetne narzędzie do analizy współczesności!

Staramy się, aby nasze książki przybliżały kluczowe mechanizmy związane z zarządzaniem państwem, pomagały rozprawiać się z mitami dotyczącymi gospodarki i polityki. Są napisane prostym językiem. Ich wersje elektroniczne udostępniamy za darmo na stronie ksiazki.pafere.org (pobierając e-książkę można przekazać PAFERE dotację, która w całości trafi na działalność statutową).

W najbliższy weekend (24-25.11.2018) papierowe edycje książek PAFERE będzie można nabyć w Warszawie, podczas V Konferencji Prawicy Wolnościowej (Centralna Biblioteka Rolnicza w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 66 – obok kościoła św. Anny). Jako fundacja, której misją jest edukacja, nie jesteśmy związani z żadną opcją polityczną. Przychylnie patrzymy na wszystkie inicjatywy, które dają nadzieję na powiększenie wolności w polskiej gospodarce. Dlatego zapraszamy na trwającą dwa dni imprezę, której celem jest integracja polskiego środowiska konserewatywno-liberalnego oraz prezentacja najciekawszych inicjatyw i projektów. Jednym z prelegentów jest Prezes PAFERE – Jan Kubań (24.11 – sobota, ok. godz. 10:30). Serdecznie zapraszamy na wykład i zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska.

RAMOWY PLAN WYDARZENIA (ew. zmiany można śledzić tutaj: https://www.facebook.com/events/247113565972368/)

SOBOTA 24.11.2018
10.00 – Rozpoczęcie
10.00 – 10.15 Powitanie gości
10:30 – 11:30 Wystąpienia specjalne: Jan Kubań – PAFFERE
11.30 – 13.30 Janusz Korwin-Mikke o polityce w XXI wieku
13.30 – 15.00 Wręczenie nagrody „Prawicowa Książka Roku 2018”
Generał Tadeusz Rozwadowski kontra Marszałek Józef Piłsudski
– wykład Henryka Nicponia. Przedstawienie pomysłu budowy pomnika gen. Rozwadowskiego w Warszawie.
15.00 – 15.30 przerwa kawowa
15.30 – 18.00 Panel polityczny: Debata „Co dalej z polską prawicą wolnościową?”. Udział potwierdzili: Krzysztof Bosak, Dobromir Sośnierz, Marek Jakubiak, Jacek Bartyzel
18.00 Zakończenie części oficjalnej

NIEDZIELA 25.11.2018
10.00 – Rozpoczęcie
10.10 – 11.30 Tomasz Sommer i Maciej Korwin-Dębała
(Jedwabne Prawdziwa Historia – prezentacja projektu filmu)
12.00 – 13.30 Tomasz Waryszak – Czy kryptowaluty zmienią świat?
13.30 – 15.30 Marcin Rola przeprowadzi wywiad z Robertem Bąkiewiczem, szefem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości!
15.30 – 17.00 Stanisław Michalkiewicz o najnowszej książce
17.00 Zakończenie

Poprzedni artykułWeekend kapitalizmu. Wiedza, dyskusja, integracja. Ostatnie miejsca!
Następny artykułSkąd wziąć „kieszonkowe”? O zadłużaniu państwa i konstytucji

1 KOMENTARZ

  1. Na konferencji świetna organizacja. Darmowe książki i prezenty od PAFERE – no extra. Pozdrawiam wszystkich organizatorów, a szczególnie Pana Piotra Żaka. Dzięki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj