Czego potrzeba Polsce? Na marginesie proponowanych zmian w konstytucji

PAFERE WIDEO

Gdy w 2015 roku do władzy doszło Prawo i Sprawiedliwość, temat zmiany konstytucji RP był jednym z wiodących w partyjnej retoryce. O ile w samej partii Jarosława Kaczyńskiego zapał do zmian nieco ostygł, inicjatywę przejął prezydent Andrzej Duda.

Planuje on przeprowadzenie w dniach 10-11 listopada 2018 roku ogólnonarodowego referendum dotyczącego ewentualnych zmian w konstytucji. Polacy – wedle wizji prezydenta – będą zasypani sporą ilością pytań, z których przynajmniej niektóre wydają się wręcz tragiczne. Ot, choćby pytanie o to, czy chcemy, aby program 500+ został wpisany do konstytucji jako – bez mała – „nienaruszalna zdobycz socjalizmu”. Równie dobrze pytanie prezydenta mogłoby brzmieć: „Czy chcesz, aby państwo nadal okradało własnych obywateli w imię fałszywie pojmowanej dobroczynności?”.

Fundacja PAFERE od lat stara się wpływać m.in. na elity państwa, by te wybierały optymalne rozwiązania społeczno-gospodarcze, takie, które szanują ludzką własność, nie naruszają wolności, są sprawiedliwe i cechują się poważnym traktowaniem Polaków, a jednym ze znamion tego traktowania jest przekazanie im – faktyczne, a nie iluzoryczne – znacznych obszarów władzy.

Niedawno Fundacja wydała przygotowane przez prof. Mirosława Matyję opracowanie „Szwajcarska demokracja szansą dla Polski?”. W czerwcu br. wysłaliśmy tę książkę do wszystkich posłów RP. Dołączyliśmy do niej ulotkę „Weto ludowe”. Natomiast w lipcu br. wysłaliśmy około 500 sztuk książki prof. Matyi do bibliotek gminnych i powiatowych.

Jednocześnie na antenie Radia Polonia 2000 (kanał YouTube) ukazał się wywiad z prof. Matyją poświęcony tej samej tematyce. Zachęcamy do jego wysłuchania.

Poprzedni artykułZmieńmy „demokrację” przedstawicielską na demokrację obywatelską
Następny artykułWręczenie nagrody im. Frederica Bastiata Panu Janowi Michałowi Małkowi – założycielowi PAFERE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj