PAFERE WIDEO

Od REDAKCJI:Szwajcarska demokracja szansą dla Polski?” to książka napisana przez prof. Matyję pokazująca zalety demokracji bezpośredniej, która jest jednym z fundamentów bogactwa Szwajcarii.

Od AUTORA: Myślę, że szczególnie w tej chwili jest to chyba NAJWAŻNIEJSZA dla Polaków wiedza. Dla WSZYSTKICH Polaków! Podkreślam… dla Polaków! Jest to lektura OBOWIĄZKOWA! Książeczka ta jest za DARMO (zobacz tutaj – dop. red.), chociaż byłoby po prostu miło zapłacić za nią Fundacji PAFERE, na zasadzie dobrowolnej – ja to z wielką przyjemnością zrobiłem.

Chcemy lepszej Polski? Chcemy, aby nasze dzieci i wnuki (no i oczywiście my też!) żyły w normalnym, poukładanym i bardzo bogatym Kraju? EDUKUJMY SIĘ JAK NAJSZYBCIEJ jak to zrobić ! Im szybciej to zrobimy tym lepiej. Najważniejsze: NIE BÓJMY SIĘ NOWEGO !!!! Szczególnie, że jak zobaczycie, niewiele potrzeba i wcale ten diabeł nie jest taki straszny jak nam go malują!

Po przeczytaniu sami zobaczycie, że osiągnięcie tego, PARADOKSALNIE, byłoby łatwiejsze w Polsce niż w Szwajcarii. Trzeba tylko chcieć. WARUNEK – w następnych wyborach do Sejmu należy wprowadzić tylko tych, którzy powyższego chcą. Wiem, że jest dziesiątki pytań, dlatego należy zacząć od tej krótkiej lektury (link w komentarzu), tam znajdziecie wiele gotowych odpowiedzi.

Niecierpliwym wyjaśniam:

1. Nie chodzi o to, żeby Naród rządził, bo ktoś musi Krajem zarządzać każdego dnia. Chodzi o to, żeby (tak jak w Szwajcarii) Naród sprawował KONTROLĘ nad Rządem. Żeby nie było takiej samowolki jak teraz! To właśnie ten brak kontroli doprowadził do tego, że rozgrabiono polski majątek i nadal się go rozgrabia o innych rzeczach nawet nie wspomnę.

2. Nie mówcie, że nie dorośliśmy do tego, że nasza mentalność itd… Po przeczytaniu zobaczycie, że to bzdura, bo kto nie chciałby, żeby Polska była Polską, żeby nam WSZYSTKIM było zdecydowanie lepiej?

3. Nie chodzi o walkę z przeciwnikiem, o walkę z „władzą” czy o walkę z którąkolwiek partią. To jest niezwykle ważne. Nigdy nie doprowadzajcie do takich konfrontacji. Nie ma potrzeby. To można zrobić w inteligentny, spokojny, bez rozlewu krwi sposób: przy urnach wyborczych. To jest jedyne „referendum”, które czy chcą, czy nie, muszą wprowadzić w życie.

4. Trzeba sobie zdawać sprawę, że ci, którzy „już byli i chcą w Sejmie nadal być” (poza kilkoma wyjątkami), nigdy, ale to NIGDY nie zgodzą się na takie rozwiązanie. To rozwiązanie oznacza koniec ich samowoli, a więc WŁADZY!!! A o utrzymanie władzy nad nami im tylko chodzi, o NIC więcej!

5. Należy się z tym liczyć, że „ich” opór będzie piekielny! Bo na zębach będą stawać, żeby tak jak do tej pory, bez ŻADNEJ KONTROLI nadal wyczyniać to, co tylko im przyjdzie do głowy, bez najmniejszego liczenia się z Polakami.

Chcą emerytów walnąć – walną, chcą przedsiębiorców nękać- będą to robić nadal, chcą oddać polski majątek innym krajom- oddadzą, chcą klęczeć przed siłami „z zewnątrz” – będą nie tylko klęczeć, ale wręcz pełzać, chcą wydawać nasze pieniądze na co tylko im przyjdzie ochota – będą to robić tak, jak to robią od niemal 30 lat! Utracić tego oczywiście nie chcą.

Będą się ciskać, grozić, wyć i wyczyniać wszystko na co ich stać, a w takim przypadku jak wiemy stać ich na wszystko… A nam wystarczy – głos wrzucony do urny wyborczej. NIC WIĘCEJ. Tyle i aż tyle!

6. Nie chodzi aby „rozwalić system” chodzi o to, żeby dla dobra Polaków go ZMIENIĆ na znacznie lepszy.

7. NIE CHODZI o wprowadzenie całości systemu szwajcarskiego, bo… tego się nie da zrobić!

Nie da się nie dlatego, że jesteśmy inni czy głupsi. Z książeczki tej zobaczycie, że po prostu NIE MA TAKIEJ POTRZEBY! My mamy łatwiej!

Nie mamy czterech oficjalnych języków, nie mamy dwóch głównych religii, nie mamy tak silnych różnic pomiędzy województwami, nie mamy 26 województw, gdzie każde ma prawa państwa, nie mamy 26 systemów podatkowych, tak jak mają oni, nie mamy 26 konstytucji, 26 różnych systemów edukacji i programów nauczania itd… itd… Oni potrafili ogarnąć mętlik dla nas niewyobrażalny. My takiego czegoś w Polsce nie mamy. Mamy jeden język, jedną główną religię, jedno prawo podatkowe itd…

Nam potrzeba tylko jednego: edukacji na każdym poziomie, rozpoczynając od naszych rodzin i… Polska będzie znacznie lepsza, będzie WZOREM dla całego Świata. Po przeczytaniu zobaczycie, że to nie jest żadna utopia.

Tekst dzięki uprzejmości Pana Jerzego Zięby. Więcej o Autorze: http://jerzyzieba.com/. Autor publikuje także na stronach: http://ukryteterapie.pl/, http://www.polacydlapolakow.pl/, https://www.facebook.com/ukryteterapie

Poprzedni artykułTyle państwa, na ile to konieczne i tyle społeczeństwa, na ile to możliwe
Następny artykułDlaczego w Polsce nie działa instytucja referendum? Kto naprawdę jest w naszym kraju suwerenem? Poważny problem obecnej konstytucji
Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Instruktor alpinizmu, podróżnik, działacz na rzecz wolności i rozwoju ekonomicznego w duchu wolnorynkowym, a także gorący zwolennik i orędownik demokracji bezpośredniej w stylu szwajcarskim. Autor książki „Fizyka życia”. Z zamiłowania nauczyciel, który chętnie poświęca czas zwłaszcza ludziom młodym, którzy wchodzą na wyboistą drogę prowadzenia własnego biznesu i inwestowania w rozwój osobisty.

8 KOMENTARZE

 1. Szanowny Panie !
  Niestety moim zdaniem nie ma mozliwosci przelozenia systemu z Szwajcarii do Polski , poniewaz jest to systemowo niemozliwe . Sa to olbrzymie koszty w polskiej rzeczywistosci i organizacyjnie ” klapa „.
  System w Szwajcarii bieze sie z dalekij przeszlosci i podyktowany byl polozeniem geometrycznym kraju . Szwajcaria ma 8 mln ludnosci , a Polska 5 razy tyle . W Austrii prubowano wprowadzic ten system , ale nie ma
  to zbyt wielkiego poparcia .Jedyny dobra mozliwosc to plebiscyt w ktorym mozna glosowac za tym lub za owym ,ale frekfencja jest prawie zawsze mala poniewaz ludzi malo to interesuje .
  Prosze sobie wyobrazic male miasteczko 50 tysiecy , maja sie zebrac o jakiejs godzinie na rynku i glosowac .
  Ja tego nie widze .

 2. Wstyd. Tekst „eksperta” od niczego, bo na pewno nie od medycyny, polityki, gospodarki czy stosunków międzynarodowych. I ten apel o edukację, o ironio, która przydałaby się przede wszystkim autorowi tekstu.

  • Dzięki temu ,, ekspertowi ” jego poradom i wskazówkom nie choruje wcale i czuję się jakbym miał 20 lat mniej

 3. Panie Jerzy dziękujemy za budzenie świadomości Polaków, niestety jak widać i słychać nie jest to łatwe zadanie ALE finalnie wszyscy będą Panu bardzo wdzięczni.

 4. Jak zwykle…”nie da się” „autor się nie zna” itd… Najlepiej kogoś obrazić, wyzywać i człowieka rozgnieść.
  Pan Jerzy próbuje coś zmienić w naszym kraju, ale sam bez Polaków nic nie zrobi.

  No chyba, ze… te negatywne komentarze wpisali politycy? Nie bójcie się, sprawiedliwość Boża i tak was dosięgnie.

 5. Czy ktos mi wyjasni co to jest dzialalnosc naukowa i pseudonaukowa? Radze pomijac uzywanie tych zwrotow bo swiadcza o braku wiedzy. Zanim uzyjemy tych okreslen moze warto zaglebic sie jak powstaje dowod naukowy. W chwili obecnej sa np. regularnie wycofywane pewne leki. No i co stalo sie z tymi dowodami naukowymi. Radze zlozyc bron i sluchac kazdej ze stron i zglebic osobista wiedze z zakresu anatomi, fizjologi, biochemi i psychologi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj