Jan Michał Małek uhonorowany Nagrodą im. Bastiata

Nagroda ma na celu uhonorowanie osób zasłużonych dla szerzenia idei konserwatywnych i wolnościowych.

Jan Michał Małek, laureat Nagrody Bastiata w 2018 roku (z kwiatami) i Michał Marusik, obecny laureat, podczas gali wręczenia nagrody im. Bastiata w 2018 roku w Warszawie.
PAFERE WIDEO

17 maja w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie wręczono Nagrodę im. Fryderyka Bastiata 2018. Prestiżowe wyróżnienie otrzymał w tym roku Jan Michał Małek, założyciel Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Uroczystość poprzedziła przypadające 18 maja 90. urodziny Laureata. Spotkanie w gronie przyjaciół i sympatyków ruchu wolnościowego zwieńczyła lampka szampana na cześć Jubilata.

Nagrodę wręczył Zbigniew Jarząbek, Prezes Fundacji Akademia Patriotów powołanej z myślą o jednoczeniu ludzi rozumiejących jak ważny we współczesnym świecie jest patriotyzm oraz wolność gospodarcza. Pomysł na Nagrodę im. Bastiata zrodził się w 2016 roku. Projekt ma na celu uhonorowanie osób zasłużonych dla szerzenia idei konserwatywnych i wolnościowych. Pierwszym laureatem został red. Stanisław Michalkiewicz.

Tegoroczną uroczystość połączono z wystąpieniami gości: europosła Michała Marusika, reżysera Grzegorza Brauna oraz ojca Jacka Gniadka SVD.

Claude Frédéric Bastiat (1801-1850) był francuskim ekonomistą wolnorynkowym, filozofem i politykiem. Zasłynął z tego, iż krytykował poglądy socjalizmu za pomocą przemawiających do wyobraźni czytelnika prostych przykładów (por. metafora zbitej szyby oraz petycja producentów świec). Jest uważany za jednego z prekursorów austriackiej szkoły ekonomii.

Poprzedni artykułPaństwo bez mózgu. Polska ma zbyt małe zasoby kapitału intelektualnego
Następny artykułWeto Ludowe. Słuszna sprawa, wokół której powinni zjednoczyć się Polacy
Absolwentka filozofii (Uniwersytet Wrocławski) oraz Podyplomowego Studium Dziennikarskiego (Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie); dziennikarka, publicystka i dokumentalistka; autorka licznych wywiadów i reportaży; współpracuje z tygodnikiem „Myśl Polska”, kwartalnikiem „Opcja na Prawo” oraz Fundacją PAFERE.

1 KOMENTARZ

  1. Gratulacje dla Szanownego Laureata. Zasługi p. Jana Michała Małka dla propagowania wolności w Polsce są naprawdę wielkie. Z ukłonami pozostaję, Leszek Samborski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj