Jan Michał Małek uhonorowany Nagrodą im. Bastiata

Nagroda ma na celu uhonorowanie osób zasłużonych dla szerzenia idei konserwatywnych i wolnościowych.

Jan Michał Małek, laureat Nagrody Bastiata w 2018 roku (z kwiatami) i Michał Marusik, obecny laureat, podczas gali wręczenia nagrody im. Bastiata w 2018 roku w Warszawie.
PAFERE WIDEO

17 maja w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie wręczono Nagrodę im. Fryderyka Bastiata 2018. Prestiżowe wyróżnienie otrzymał w tym roku Jan Michał Małek, założyciel Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Uroczystość poprzedziła przypadające 18 maja 90. urodziny Laureata. Spotkanie w gronie przyjaciół i sympatyków ruchu wolnościowego zwieńczyła lampka szampana na cześć Jubilata.

Nagrodę wręczył Zbigniew Jarząbek, Prezes Fundacji Akademia Patriotów powołanej z myślą o jednoczeniu ludzi rozumiejących jak ważny we współczesnym świecie jest patriotyzm oraz wolność gospodarcza. Pomysł na Nagrodę im. Bastiata zrodził się w 2016 roku. Projekt ma na celu uhonorowanie osób zasłużonych dla szerzenia idei konserwatywnych i wolnościowych. Pierwszym laureatem został red. Stanisław Michalkiewicz.

Tegoroczną uroczystość połączono z wystąpieniami gości: europosła Michała Marusika, reżysera Grzegorza Brauna oraz ojca Jacka Gniadka SVD.

Claude Frédéric Bastiat (1801-1850) był francuskim ekonomistą wolnorynkowym, filozofem i politykiem. Zasłynął z tego, iż krytykował poglądy socjalizmu za pomocą przemawiających do wyobraźni czytelnika prostych przykładów (por. metafora zbitej szyby oraz petycja producentów świec). Jest uważany za jednego z prekursorów austriackiej szkoły ekonomii.

Poprzedni artykułPaństwo bez mózgu. Polska ma zbyt małe zasoby kapitału intelektualnego
Następny artykułWeto Ludowe. Słuszna sprawa, wokół której powinni zjednoczyć się Polacy
Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Instruktor alpinizmu, podróżnik, działacz na rzecz wolności i rozwoju ekonomicznego w duchu wolnorynkowym, a także gorący zwolennik i orędownik demokracji bezpośredniej w stylu szwajcarskim. Autor książki „Fizyka życia”. Z zamiłowania nauczyciel, który chętnie poświęca czas zwłaszcza ludziom młodym, którzy wchodzą na wyboistą drogę prowadzenia własnego biznesu i inwestowania w rozwój osobisty.

1 KOMENTARZ

  1. Gratulacje dla Szanownego Laureata. Zasługi p. Jana Michała Małka dla propagowania wolności w Polsce są naprawdę wielkie. Z ukłonami pozostaję, Leszek Samborski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj