Jan Michał Małek uhonorowany Nagrodą im. Bastiata

Nagroda ma na celu uhonorowanie osób zasłużonych dla szerzenia idei konserwatywnych i wolnościowych.

Jan Michał Małek (z kwiatami) w towarzystwie europosła Michała Marusika podczas gali wręczenia nagrody im. Bastiata.
Pobierz e-booki

17 maja w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie wręczono Nagrodę im. Fryderyka Bastiata 2018. Prestiżowe wyróżnienie otrzymał w tym roku Jan Michał Małek, założyciel Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Uroczystość poprzedziła przypadające 18 maja 90. urodziny Laureata. Spotkanie w gronie przyjaciół i sympatyków ruchu wolnościowego zwieńczyła lampka szampana na cześć Jubilata.

Nagrodę wręczył Zbigniew Jarząbek, Prezes Fundacji Akademia Patriotów powołanej z myślą o jednoczeniu ludzi rozumiejących jak ważny we współczesnym świecie jest patriotyzm oraz wolność gospodarcza. Pomysł na Nagrodę im. Bastiata zrodził się w 2016 roku. Projekt ma na celu uhonorowanie osób zasłużonych dla szerzenia idei konserwatywnych i wolnościowych. Pierwszym laureatem został red. Stanisław Michalkiewicz.

Wsparcie
Wspomóż PAFERE
Wspomóż PAFERE

Tegoroczną uroczystość połączono z wystąpieniami gości: europosła Michała Marusika, reżysera Grzegorza Brauna oraz ojca Jacka Gniadka SVD.

Claude Frédéric Bastiat (1801-1850) był francuskim ekonomistą wolnorynkowym, filozofem i politykiem. Zasłynął z tego, iż krytykował poglądy socjalizmu za pomocą przemawiających do wyobraźni czytelnika prostych przykładów (por. metafora zbitej szyby oraz petycja producentów świec). Jest uważany za jednego z prekursorów austriackiej szkoły ekonomii.

Pobierz e-booki
Pobierz za darmo e-book
Pobierz za darmo e-book

1 KOMENTARZ

  1. Gratulacje dla Szanownego Laureata. Zasługi p. Jana Michała Małka dla propagowania wolności w Polsce są naprawdę wielkie. Z ukłonami pozostaję, Leszek Samborski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here