Jan Michał Małek uhonorowany Nagrodą im. Bastiata

Nagroda ma na celu uhonorowanie osób zasłużonych dla szerzenia idei konserwatywnych i wolnościowych.

Jan Michał Małek, laureat Nagrody Bastiata w 2018 roku (z kwiatami) i Michał Marusik, obecny laureat, podczas gali wręczenia nagrody im. Bastiata w 2018 roku w Warszawie.
PAFERE WIDEO

17 maja w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie wręczono Nagrodę im. Fryderyka Bastiata 2018. Prestiżowe wyróżnienie otrzymał w tym roku Jan Michał Małek, założyciel Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Uroczystość poprzedziła przypadające 18 maja 90. urodziny Laureata. Spotkanie w gronie przyjaciół i sympatyków ruchu wolnościowego zwieńczyła lampka szampana na cześć Jubilata.

Nagrodę wręczył Zbigniew Jarząbek, Prezes Fundacji Akademia Patriotów powołanej z myślą o jednoczeniu ludzi rozumiejących jak ważny we współczesnym świecie jest patriotyzm oraz wolność gospodarcza. Pomysł na Nagrodę im. Bastiata zrodził się w 2016 roku. Projekt ma na celu uhonorowanie osób zasłużonych dla szerzenia idei konserwatywnych i wolnościowych. Pierwszym laureatem został red. Stanisław Michalkiewicz.

CYTAT TYGODNIA

Tegoroczną uroczystość połączono z wystąpieniami gości: europosła Michała Marusika, reżysera Grzegorza Brauna oraz ojca Jacka Gniadka SVD.

Claude Frédéric Bastiat (1801-1850) był francuskim ekonomistą wolnorynkowym, filozofem i politykiem. Zasłynął z tego, iż krytykował poglądy socjalizmu za pomocą przemawiających do wyobraźni czytelnika prostych przykładów (por. metafora zbitej szyby oraz petycja producentów świec). Jest uważany za jednego z prekursorów austriackiej szkoły ekonomii.

CYTAT TYGODNIA

1 KOMENTARZ

  1. Gratulacje dla Szanownego Laureata. Zasługi p. Jana Michała Małka dla propagowania wolności w Polsce są naprawdę wielkie. Z ukłonami pozostaję, Leszek Samborski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here