PAFERE WIDEO

To będzie prawdziwa uczta dla tych, którzy cenią wolność – wolność gospodarczą, wolność myślenia, wolność słowa i libertarianizm. Mowa o dorocznej konferencji Liberty International, która w tym roku odbędzie się w Krakowie (12-16 sierpnia). To wielkie wyróżnienie dla polskich wolnościowców. Impreza – pomyślana jako wydarzenie międzynarodowe – cieszy się dobrą sławą i każdego roku przyciąga wyśmienite towarzystwo z wszystkich kontynentów.

Gospodarzem 34. konferencji Liberty International jest Fundacja Wolność i Przedsiębiorczość, zaś głównym partnerem została Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Organizatorzy – którzy przygotowują się na przyjęcie ponad stu uczestników – zapowiadają, że impreza będzie poświęcona teorii i praktyce wolności. Swoją obecność potwierdziło już blisko trzydziestu mówców. Prelekcje wygłoszą teoretycy i praktycy zajmujący się szerzeniem idei wolności z takich krajów jak: Brazylia, Japonia, USA czy Polska.

Liberty International to organizacja zrzeszająca wolnościowców z całego świata. Od wielu lat organizuje wydarzenia związane z promocją odpowiedzialnej polityki fiskalnej, poszanowaniem wolności obywatelskich i zrozumieniem przedsiębiorczości. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się doroczne międzynarodowe konferencje, które za każdym razem organizowane się w innej części świata. Dla przykładu, w ostatnich czterech latach odbywały się kolejno: w Szwajcarii, Maroku, na Bali i w Portoryko.

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego od wielu lat współpracuje z Liberty International. W miarę możliwości przedstawiciele Fundacji uczestniczą też w konferencjach. Wystarczy wspomnieć, że tylko w ubiegłym roku w Portoryko gościł Jan Kubań. Prezes PAFERE zaprezentował tam działalność organizacji oraz przedstawił książki, które ukazały się w ramach cyklu Biblioteka Rządzących i Rządzonych.

Po powrocie, Kubań udzielił obszernego wywiadu dla tygodnika „Najwyższy Czas!”, na łamach którego podzielił się swoimi doświadczeniami przywiezionymi z Portoryko. „Kiedy ludzie się zjeżdżają, następuje wymiana myśli, można spotkać ciekawe osoby, wiele się dowiedzieć” – zachęcał przedstawiciel PAFERE relacjonując niezwykle wartościowe rozmowy z przedstawicielami USA, Wenezueli, Peru, Brazylii a nawet Mongolii. (CAŁY WYWIAD: http://nczas.com/2017/09/27/wolnosciowe-przeslanie-z-portoryko-jak-rozpada-sie-socjalizm-w-wenezueli/).

Organizatorzy tegorocznej edycji imprezy zapewniają, że już w sierpniu Kraków stanie się dobrym miejscem na poszerzenie znajomości i znalezienie partnerów do przyszłych, wspólnie realizowanych celów – czy to biznesowych, czy tych związanych z sektorem pozarządowym. Ze względu na międzynarodowy charakter wydarzenia, prezentacje są w języku angielskim. Konferencja Liberty International 2018, to obowiązkowy punkt na wolnościowej mapie. Informacje i zapisy na stronie: http://conference.fundacjawip.org/

Poprzedni artykułTygodnik „Myśl Polska” o najnowszej książce PAFERE z serii BRiR
Następny artykułSzwajcarska inicjatywa Vollgeld. Przeciwko kreacji pieniądza przez banki komercyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj