Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

"Co pozostawić w spadku swoim dzieciom? Konto bankowe czy może coś innego? A także 10 prostych rad dla początkujących przedsiębiorców!"

PAFERE WIDEO

Dewizą firmy Barańskiego była nie tylko solidność i znajomość rzeczy, ale także – jak twierdzi – bezwzględna uczciwość. „To się w dalszej perspektywie bardzo opłaciło” – przyznaje. Warsztat samochodowy jaki Barański wybudował okazał się wielkim sukcesem.

„Zanim przyszły zmiany miałem klienta p. Mirosława Dzielskiego, filozofa z Krakowa, który był rzecznikiem zmiany ustroju w Polsce. Jeszcze w latach 70-tych postawił on tezę, że trzeba zmienić ustrój – z socjalizmu na kapitalizm. Przyjeżdżał do nas ze swoim rozlatującym się >>maluchem<<. Szybko się zorientowałem, że ten człowiek nie jest przeciętnym klientem. Wciągnął nas w – początkowo – nielegalną działalność Krakowskiego Towarzystwa Gospodarczego…” – wspomina Barański. Potem był stan wojenny, początek upadku komunizmu i wreszcie tzw. ustawa Wilczka… I bardzo ważna kwestia – co pozostawić w spadku swoim dzieciom? Konto bankowe czy może coś innego? A także 10 prostych rad dla początkujących przedsiębiorców!

Zapraszamy do obejrzenia całej wypowiedzi Andrzeja Barańskiego, który w przeszłości niejednokrotnie dawał również wyraz swojej sympatii dla Fundacji PAFERE. Film publikujemy w ramach cyklu „Świat oczami przedsiębiorcy”.

Poprzedni artykułZiemkiewicz: W Polsce pokutuje sanacyjny wzorzec wiary w zarządzanie, nadzór, kontrolę
Następny artykułDobra rzadkie i ubodzy. Chrześcijański punkt widzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj