Inżynierskie rozliczenie z socjalizmem

PAFERE WIDEO

Nakładem Fundacji PAFERE ukazała się niedawno niecodzienna książka poświęcona dogłębnej analizie ustroju socjalistycznego wykonanej przez czołowego inżyniera ZSRS. Autor wyjaśnił w niej dlaczego powyższy ustrój nie działa i niweczy pracę nawet najbardziej uczciwych i pracowitych ludzi.

Autorem wydanej w 1976 roku książki „Zapadnia. Człowiek i Socjalizm” jest Anatolij Fiedosiejew – wysoko postawiony w strukturach państwowych konstruktor przemysłu wojskowego. Wydawałoby się, że jego życie powinno być usłane różami. Przyznano mu, jedną z najwyższych nagród państwowych – Nagrodę Leninowską i odznaczono medalem Bohatera Pracy Socjalistycznej. Jednak w 1972 roku pozbawiono go tych wszystkich odznaczeń. Rok wcześniej, sześćdziesięcioletni wówczas Fiedosiejew podjął najważniejszą decyzję swego życia – z socjalistycznego „raju” uciekł na Zachód. W 1976 roku ukazało się dzieło jego życia, które oddajemy w ręce polskiego czytelnika.

CYTAT TYGODNIA

„Zapadnia” to książka bardzo osobista, w której Fiedosiejew po inżyniersku rozlicza się z systemem. Doświadczony inżynier-praktyk analizuje jak działa i do czego prowadzi. Jego obserwacje różnią się od typowych analiz historyków, dziennikarzy i innego rodzaju humanistów. Autor odsłania typowe mechanizmy socjalizmu i żywym językiem tłumaczy jak one działają: Miernoty dorywają się do władzy, bo..; Ekonomia wali się, bo…; Ludzie stają się więźniami we własnym kraju, bo…; itd.

Fiedosiejew wprowadza podejście systemowe stosowane przez inżynierów do analizy socjalizmu, ale czytając tę książkę od razu nasuwa się na myśl, że w ten sam sposób można analizować każdy inny system społeczny, również i ten, w którym żyjemy obecnie.

Książkę zamówić można w naszym sklepie internetowym:
SKLEP PAFERE…
lub…
Sklep.niezalezna.pl…
Multibook.pl…

CYTAT TYGODNIA
Poprzedni artykułJak Szwajcaria wygrała ze smogiem
Następny artykułJak księgowy stworzył największą firmę sportową świata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj