OŚWIADCZENIE Fundacji PAFERE

PAFERE WIDEO

w sprawie wyborów 2024 roku: samorządowych i do Parlamentu Europejskiego

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi oraz do Parlamentu Europejskiego Fundacja PAFERE podjęła decyzję o nieangażowaniu się w oficjalne poparcie dla żadnej ze stron politycznego sporu w środowisku wolnościowym.


Celem Fundacji PAFERE jest łączenie środowisk wolnościowych i popularyzacja idei wolnościowejw całym społeczeństwie, zarówno w zakresie ekonomii jaki i wolności osobistych. Zaangażowaniew polityczny spór jako strona, szybko doprowadziłoby do wypaczenia naszych idei. Tylko nieskażeni uczestnictwem we wzajemnych przepychankach, możemy poprzez pracę u podstaw doprowadzić do realnych zmian.


Polskie środowisko wolnościowe od ponad 2 lat znajduje się w stanie bardzo ostrego kryzysu przywództwa oraz sporów o charakterze personalnym i osobowościowym. Nie chcemy i nie możemy opowiadać się po żadnej ze stron dla dobra głoszonej przez nas idei. Wierzymy, że konflikty osobiste są mniej ważne, niż idea o którą walczymy.

Już od ponad trzech dekad naszym kosztem odbywa się festiwal marnotrawstwa, niekompetencji zwykłej podłości rządzących elit. Niezmiennie trwa wyścig po stołki i stanowiska finansowany z naszych pieniędzy, zapewniających dostatnie życie ludziom, których jedynym celem wydaje się być działanie na naszą szkodę. To najwyższy czas aby powiedzieć dość!


Walczymy o wolność, demokrację bezpośrednią i o prawa każdego człowieka do współuczestniczenia w rządzeniu lokalną społecznością, całym państwem oraz organizacjami ponadpaństwowymi. Zawsze opowiadaliśmy się za ideą libertariańską w zakresie wolności i za Austriacką Szkołą Ekonomii w zakresie gospodarki.

PAFERE to think tank, organizacja edukacyjna promująca idee wolności. Chcemy współpracować z każdym środowiskiem podzielającym idee wolnościowe w Polsce, w Europie i na świecie. Będziemy działać z każdym środowiskiem, które ma wolę rozwiazywania naturalnych sporów społecznych w sposób konsensualny, a nie wykorzystywanie ich do podziału społeczeństwa.


Realizujemy takie projekty, jak Generator Referendów, Rewolucja w Edukacji, Liberty for Poland oraz śledzimy na bieżąco działania pierwszego libertariańskiego przywódcy na świecie, argentyńskiego prezydenta Javiera Milei w serii Viva la LibertadCarajo.

O Generatorze Referendów, ktoś mądry powiedział: to inicjatywa uczciwa w zamyśle, prostaw wykonaniu, jednocząca wszystkich uczestników życia społecznego ijednocześnie ucząca prawdziwego zaangażowania w sprawy ich dotyczące, tworząc podwaliny obywatelskiego społeczeństwa.


Inicjujemy też wiele działań konsolidacyjnych w środowisku wolnościowym. Ich głównym celemjestobalenie niepotrzebnych mitów dzielących nas na małe, skonfliktowane ze sobą, fanatyczne grupki. Wolność to nie fanatyzm, tylko efekt przemyślanego, ciężko wypracowanego, systemowego porozumienia szerokiej grupy ludzi dobrej woli.

Przyjaciele Wolnościowcy! Libertarianie! Jeszcze nigdy w historii Polski nie było takiej szansy na wzięcie przez nas odpowiedzialności za kraj – w którym żyjemy i który współtworzymy. Gdy my się kłócimy, etatystyczne elity konsolidują się i święcą triumfy, nas pozostawiając na marginesie wydarzeń.Nie zniszczmy tej szansy w chaosie personalnych, trywialnychkłótni!


Zapraszamy wszystkich do współpracy z fundacją PAFERE w celu zakończenia sporów i rozpoczęcia realnych działań.Pokażmy wyborcom, że głos na środowiska wolnościowe to nie będzie głos oddanyw złości przeciwko tej czy innej osobie, ale w pozytywnej emocji poparcia tego, co dla każdego człowieka jest najważniejsze: WOLNOŚCI.


Z libertariańskim pozdrowieniem:Viva la Libertad …!

Jan Kubań

Prezes Zarządu Fundacji PAFERE

Poprzedni artykułImperatyw ekonomiczny „Nie kradnij!”
Następny artykułOLIMPIJSKIE PODIUM
Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Instruktor alpinizmu, podróżnik, działacz na rzecz wolności i rozwoju ekonomicznego w duchu wolnorynkowym, a także gorący zwolennik i orędownik demokracji bezpośredniej w stylu szwajcarskim. Autor książki „Fizyka życia”. Z zamiłowania nauczyciel, który chętnie poświęca czas zwłaszcza ludziom młodym, którzy wchodzą na wyboistą drogę prowadzenia własnego biznesu i inwestowania w rozwój osobisty.

1 KOMENTARZ

  1. Kto wie, może te spory w dłuższej perspektywie doprowadzą do wejścia dwóch wolnościowych partii do parlamentu. Tylko jest jeszcze wciąż za wcześnie na dywersyfikację oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj