Konstytucja Wolności Łukasza Warzechy

PAFERE WIDEO

„Konstytucja wolności” to tytuł fundamentalnego dzieła jednego z wielkich klasyków liberalizmu, Fryderyka von Hayeka. To również tytuł cyklu filmów na kanale YT Łukasz Warzechy.

W swoich filmach konserwatywno-liberalny publicysta przypomina o podstawowych zasadach wolnego rynku, o klasykach liberalizmu, rozważa, jak powinny wyglądać relacje między państwem a obywatelem i wskazuje, dlaczego indywidualna wolność jest zagrożona oraz dlaczego jest ważna. Wszystko to wsparte konkretnymi, współczesnymi przykładami.

Czy państwo jest właścicielem własnych obywateli? Czy rozbita szyba napędza gospodarkę? Jakie powinny być zasady roztropnej legislacji? „Konstytucja Wolności” na kanale Łukasza Warzechy odpowiada na te i podobne pytania.

Link do kanału: https://www.youtube.com/@Lukasz.Warzecha

Link do playlisty „Konstytucja Wolności”: https://www.youtube.com/watch?v=tm8eh8gZ288&list=PLr6QAdrt5RDsO29ot4FFUhs-wrnCy9DRs

Poprzedni artykułW obronie wolności
Następny artykułDemokracja Bezpośrednia w Szwajcarii
Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Instruktor alpinizmu, podróżnik, działacz na rzecz wolności i rozwoju ekonomicznego w duchu wolnorynkowym, a także gorący zwolennik i orędownik demokracji bezpośredniej w stylu szwajcarskim. Autor książki „Fizyka życia”. Z zamiłowania nauczyciel, który chętnie poświęca czas zwłaszcza ludziom młodym, którzy wchodzą na wyboistą drogę prowadzenia własnego biznesu i inwestowania w rozwój osobisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj