Zmarł Krzysztof Karoń. Historyk i krytyk marksizmu miał 68 lat

PAFERE WIDEO

W nocy z 2023.04.21 na 22 zmarł Krzysztof Karoń, historyk, publicysta, miał 68 lat.

Krzysztof Karoń zajmował się m.in. historią marksizmu i kultury. Napisał książki „Color management. Teoria i praktyka” i „Historia antykultury. Podstawy wiedzy społecznej”. Za tę drugą był nominowany do Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza i otrzymał nagrodę specjalną prezesa fundacji PAFERE.

Współpracował również z naszą Fundacją, rozmowy w nim są dostępne na youtubowym kanale PAFERE. Prywatnie był przemiłym i bardzo kulturalnym człowiekiem, choć jako rozmówca i adwersarz zmieniał się w miażdżący spychacz, ciągle jednak miły i kulturalny.

Jeszcze kilka tygodni temu, umawialiśmy się na nagranie kolejnej rozmowy. Krzysztof miał świadomość tego, że choroba wyczerpuje jego siły i zmienia go jako osobę i rozmówcę. Nie traktował tego jednak jako klęski pozostawał pogodny.

Ze smutkiem zawiadamiamy, że pogrzeb Krzysztofa Karonia – nieugiętego krytyka Marksizmu odbędzie się w najbliższy czwartek (2023.04.27) o godzinie 12:00 w Kościele Św. Jadwigi Królowej, ul. Warszawska 75/81 w Tomaszowie Mazowieckim. O terminie i miejscu pogrzebu poinformował nas bliski współpracownik Krzysztofa red. Jakub Zgierski.

Poprzedni artykułLudzkie działanie: Standard złota
Następny artykułCzy postęp technologiczny kreuje bezrobocie?
Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Instruktor alpinizmu, podróżnik, działacz na rzecz wolności i rozwoju ekonomicznego w duchu wolnorynkowym, a także gorący zwolennik i orędownik demokracji bezpośredniej w stylu szwajcarskim. Autor książki „Fizyka życia”. Z zamiłowania nauczyciel, który chętnie poświęca czas zwłaszcza ludziom młodym, którzy wchodzą na wyboistą drogę prowadzenia własnego biznesu i inwestowania w rozwój osobisty.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj