Zmarł prof. Witold Kwaśnicki

PAFERE WIDEO

19 lipca 2022 roku dotarła do nas z Wrocławia smutna wiadomość. Zmarł prof. Witold Kwaśnicki, ekonomista, nauczyciel akademicki, od lat współpracujący z Instytutem Misesa, a także z Fundacją PAFERE, której był Honorowym Doradcą.

Odkąd tylko PAFERE powstała profesor był blisko nas. Nie było w zasadzie żadnej, organizowanej przez nas, większej konferencji, w której by nie uczestniczył – najczęściej jako prelegent, a także jako moderator panelów dyskusyjnych. Jego akademicki zapał, a także ograniczona wiara w rząd, w państwo, w interwencjonizm, czyniły z niego „okaz” wyjątkowy na tle odchylonego „na lewo” środowiska akademickiego. Wierzymy, że jego pasja i otwarta głowa zaraziły wielu studentów, że będzie on miał naśladowców w zaszczepianiu innym zdrowego rozsądku, w ukazywaniu znaczenia wolności gospodarczej i własności prywatnej.

Prof. Witold Kwaśnicki pozostanie w naszej pamięci nie tylko jako wybitny ekonomista, ale także jako bardzo życzliwy, zawsze uśmiechnięty skromny człowiek, z którym prowadziło się ciekawe rozmowy.

Niech odpoczywa w pokoju.

Poniżej przypominamy wykład prof. Witolda Kwaśnickiego, wygłoszony podczas piątej edycji PAFERE Liberty Weekend. Konferencja odbyła się w w Warszawie, 23 listopada 2013 r. Tytuł: „Kryzys edukacji, a poziom wiedzy ekonomicznej Polaków”

Poprzedni artykułZ prezesem PAFERE Janem Kubaniem o Szwajcarii
Następny artykułCzy USA i Europa upadną tak jak Rzym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj