Zagrożenia i nadzieje dla polskich przedsiębiorców

PAFERE WIDEO

Najnowszy film z cyklu: „Świat oczami przedsiębiorcy” jest spotkaniem Jana Kubania, Prezesa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego z Prezesem Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej – Jackiem Czauderną.

Czauderna, poprzez swoją książkę ”Otworzyłem lokal. Pomocne historie z praktyki gastronomicznej”, prezentuje zbiór sugestii, które będą pomocne wszystkim tym, którzy pragną rozpocząć działalność gastronomiczną. Jako właściciel wielu restauracji i jednocześnie praktyk biznesu gastronomicznego, posiadający ponad trzydziestoletnie doświadczenie w tej branży zdecydował podzielić się swoimi refleksjami na temat tego, co w naszym kraju utrudnia prowadzenie jakiejkolwiek działalności. Jego zdaniem jest tym nie tylko przerost niekompetentnej kadry urzędników i często sprzeczne przepisy, a także wysokie podatki, ale także niepokojące prognozy kierunku aktualnej polityki gospodarczej w naszym kraju. Gość uświadamia od czego zależy, że działalność może stać się nie rentowna, uświadamiając jednocześnie jakie są zagrożenia i niebezpieczeństwa. Naświetla aktualną sytuację w kraju ukazując konieczność zmian w sposobie zarządzania. Do sukcesu tych transformacji niezbędna jest jednak integracja społeczeństwa, społecznie odpowiedzialnego obywatela. Podstawy funkcjonowania każdej jednostki to: własność, rodzina i uczciwość.

W trakcie spotkania Jacek Czauderna opowiada o swojej ścieżce kariery, ujawniając w czym upatruje źródeł sukcesu. Zdradza też, kim dla niego jest świadomy przedsiębiorca i co tak naprawdę, jego zdaniem „robi nam biznes”. Dzięki rozmowie poznamy także zdanie Czauderny na temat roli pracodawcy w relacjach interpersonalnych. Wyjaśni on jak motywować pracowników oraz jak sprawić, by zespół czuł się częścią stworzonego biznesu.

Warto zapoznać się ze zdaniem człowieka, który o biznesie i swojej branży wie prawie wszystko.

Poprzedni artykułDlaczego trzeba przeczytać „Biurokrację” Ludwig’a von Mises’a?
Następny artykułO potrzebie ochrony praw obywatelskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj