Zagrożenia i nadzieje dla polskich przedsiębiorców

PAFERE WIDEO

Najnowszy film z cyklu: „Świat oczami przedsiębiorcy” jest spotkaniem Jana Kubania, Prezesa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego z Prezesem Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej – Jackiem Czauderną.

Czauderna, poprzez swoją książkę ”Otworzyłem lokal. Pomocne historie z praktyki gastronomicznej”, prezentuje zbiór sugestii, które będą pomocne wszystkim tym, którzy pragną rozpocząć działalność gastronomiczną. Jako właściciel wielu restauracji i jednocześnie praktyk biznesu gastronomicznego, posiadający ponad trzydziestoletnie doświadczenie w tej branży zdecydował podzielić się swoimi refleksjami na temat tego, co w naszym kraju utrudnia prowadzenie jakiejkolwiek działalności. Jego zdaniem jest tym nie tylko przerost niekompetentnej kadry urzędników i często sprzeczne przepisy, a także wysokie podatki, ale także niepokojące prognozy kierunku aktualnej polityki gospodarczej w naszym kraju. Gość uświadamia od czego zależy, że działalność może stać się nie rentowna, uświadamiając jednocześnie jakie są zagrożenia i niebezpieczeństwa. Naświetla aktualną sytuację w kraju ukazując konieczność zmian w sposobie zarządzania. Do sukcesu tych transformacji niezbędna jest jednak integracja społeczeństwa, społecznie odpowiedzialnego obywatela. Podstawy funkcjonowania każdej jednostki to: własność, rodzina i uczciwość.

CYTAT TYGODNIA

W trakcie spotkania Jacek Czauderna opowiada o swojej ścieżce kariery, ujawniając w czym upatruje źródeł sukcesu. Zdradza też, kim dla niego jest świadomy przedsiębiorca i co tak naprawdę, jego zdaniem „robi nam biznes”. Dzięki rozmowie poznamy także zdanie Czauderny na temat roli pracodawcy w relacjach interpersonalnych. Wyjaśni on jak motywować pracowników oraz jak sprawić, by zespół czuł się częścią stworzonego biznesu.

Warto zapoznać się ze zdaniem człowieka, który o biznesie i swojej branży wie prawie wszystko.

CYTAT TYGODNIA
Poprzedni artykułDlaczego trzeba przeczytać „Biurokrację” Ludwig’a von Mises’a?
Następny artykułO potrzebie ochrony praw obywatelskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj