Manipulacja i propaganda państwowa w internecie

foto. pixabay.com
PAFERE WIDEO

W ostatnich latach znaczenia nabiera Internet i związane z nim technologie. Nie sprawia to niestety, że możemy uznawać to wyłącznie za sukces. Wzrasta przecież też próba kontroli ze strony ludzi związanych z rządami państwowymi. Wyrazem tego był między innymi film dokumentalny ‘Cambridge Analytica’, który pokazywał jak manipulacja w mediach społecznościowych może wpływać na wybory.

Elementem naszej misji jest wyjaśnienie tych prób manipulacji. W ostatnim czasie publikowaliśmy materiały związane z manipulacją polityczną w kontekście polityki i tłumów. Tym razem na Wikipedii umieściliśmy polskie tłumaczenie angielskiego artykułu o manipulacji Internetu. Opisujemy w nim sposoby, w jakie państwa i jednostki wpływają na ludzkie opinie. To znakomity wstęp do zrozumienia tych zagrożeń. Znajduje się on pod podanym wyżej adresem.

Jednocześnie pokusiliśmy się o przetłumaczenie innego artykułu o tego typu przykładach propagandy państwowej. To w końcu problem nie tylko państw zachodnich, ale prawie wszystkich państw świata. Polski również, o czym szerzej w artykule.

Serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z nowymi tekstami:

Manipulacja w internecie
Propaganda internetowa sponsorowana przez państwo

Poprzedni artykułKoncert Niepodległościowy w Chicago
Następny artykułW USA konfiskata broni jest niemożliwa – Glenn Crip dla PAFERE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj