„Kasjerzy na święta”

PAFERE WIDEO

„Kasjerzy na święta”, to projekt którego autorką jest Beata Salamon prowadząca portal http://jestemkasjerem.pl. Grudzień jest kojarzony przez wszystkich Polaków ze świątecznym klimatem. Nie ma co ukrywać, że klimat ten składa się nie tylko z przeżyć duchowych, ale także materialnych. Dlatego, tłumy klientów przybywają do sklepów w poszukiwaniu najlepszych prezentów dla bliskich. To właśnie ta refleksja skłoniła Beatę, do podjęcia się projektu świątecznej piosenki kasjerskiej. Napisała tekst do znanej melodii, który zwrócić miał uwagę przede wszystkim na kasjerów. To im bowiem często przychodzi pracować w nerwowej atmosferze, a przy zwiększonym natężeniu klientów nie trudno też o nieprzyjemne sytuacje. Pani Beata zwraca się do każdego z nas, jako klienta – nawet jeśli jesteśmy bardzo zdenerwowani, nie możemy tego zdenerwowania odreagowywać na szeregowych pracownikach. „Kasjerzy na Święta” to swoisty protest song, którego głównym przesłaniem jest „to, że kasjerzy i sprzedawcy to nie roboty, lecz ludzie”. Szał świątecznych zakupów często powoduje nerwową atmosferę oraz wrażenie, że pozostało niewiele czasu, które jeszcze bardziej potrafi nakręcać. „Z doświadczenia wiem, że klienci czasem zupełnie bezwiednie wyładowują swoje frustracje na kasjerach, a okres świąteczny sprzyja takim zachowaniom jeszcze bardziej” – mówi autorka. 

“Kasjerzy na święta” to projekt, który ma zjednać zarówno kasjerów, jak i klientów, tak jak w tekście do piosenki: “Zobacz kasjerzy są tu – obdaruj Ich swym uśmiechem (…)”

Dzięki wsparciu PAFERE zaistniała możliwość zrealizowania tego szczytnego celu w pełni profesjonalnie. Swój wokal do piosenki użyczyła Agata Jędrzejewska, a za zdjęcia i montaż odpowiedzialny był Kuba Dworak. 

Teledysk można obejrzeć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=dMx4iJtol9E i na profilu facebookowym
https://www.facebook.com/jestemkasjerem/videos/452151039018492/?modal=admin_todo_tour

Poprzedni artykułCzy pojęcie „wolny rynek” dopuszcza możliwość kradzieży? – Jan Kubań rozmawia z Krzysztofem Karoniem
Następny artykułŻyjemy w świecie, który stanął na głowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj