Jan Kubań: Konfederacja to słowo miłe dla zwolenników demokracji bezpośredniej

PAFERE WIDEO

Jednym z prelegentów VII Konferencji Prawicy Wolnościowej, która odbyła się w dniach 9 – 10 listopada 2019 roku w Warszawie był prezes Fundacji PAFERE Jan Kubań.

Kubań odwołał się w swoim wystąpieniu do wojen toczonych pomiędzy potomkami Aleksandra Wielkiego a Rzymianami, przybliżając strategię obydwu armii. „Rzymianie zwyciężali dzięki temu, że byli elastyczni, że samodzielnie rozwiązywali problemy u ich źródła, a nie przez konsultacje z oddaloną centralą i dlatego, że nie pomagali nie zawsze, ale tylko wtedy, gdy zachodziła ku temu rzeczywista potrzeba. Rzymianie odkryli, że stosowanie zasady subsydiarności – bo tam nazywa się delegowanie władzy w dół – i pomaganie tylko wtedy, gdy jest to rzeczywiście konieczne przynosi wymierne korzyści” – zauważył prezes PAFERE.

„Państwo bogate jest bogactwem swoich obywateli. Państwo mądre jest mądrością swoich obywateli. Państwo skuteczne jest skutecznością swoich obywateli. natomiast państwo nie jest ani bogate, ani mądre ani skuteczne, dlatego że jakiś krzywousty i niedowidzący tyran ma pomysł na to, by budować samochody elektryczne” – mówił prelegent.

Kubań zwrócił się bezpośrednio do nowowybranych posłów Konfederacji: „Drodzy posłowie… Stworzyliście związek podmiotów różnorodnych by załatwić jeden cel, cel, który w pojedynkę był nie do osiągnięcia. Celem tym było dostanie się do sejmu. Został on osiągnięty. Cel główny pozostaje ciągle ten sam – zlikwidować koryto, a teraz to w zasadzie już dwa koryta: to nasze polskie i to większe, europejskie. Cel to przywrócić wolność indywidualną i niepodległość. Cel to dać więcej władzy i odpowiedzialności obywatelom.

Kubań określił Konfederację forpocztą ruchu wolnościowego, antysystemowego. „Musicie zmienić ten system, który daje zbyt wiele władzy zbyt nielicznym. Musicie zmienić ten system, gdzie przez 4 lata społeczeństwo nie ma już żadnej władzy nad wybrańcami, a ci wiedzą o tym, że po wyborze mogą już bez umiaru swawolić i swawolą” – dodał.

Prezes PAFERE podkreślił, że na posłach Konfederacji spoczywa duża odpowiedzialność i że nie wolno im zawieść ponad miliona dwustu tysięcy obywateli. „Nie może się wam teraz przewrócić w głowie od tego sukcesu, nie wolno wam spocząć na laurach. To dopiero pierwszy krok. Nie wolno wam się dać sprowokować dziennikarzom i pracowników wrogich nam frontów ideologicznych. Nasi wrogowie, jedyne czego pragną to pokazać wolnościowców jako idiotów, albo jako bandytów i faszystów. Podkreślajcie to, że różnice zdań w Konfederacji nie są niczym szczególnym, że górujecie nad innymi tym, że pozwalacie na wewnętrzną dyskusję, a decyzje podejmujecie w drodze konsensusu” – stwierdził.

Kubań wyraził nadzieję, że ostatnie wybory zapoczątkują początek zmiany systemu w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia całego wystąpienia Jana Kubania…

Poprzedni artykułJan M. Małek: Musimy pokonać mentalność roszczeniową Polaków
Następny artykułWeekend Kapitalizmu już od soboty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj