Czego rządzący powinni się wystrzegać? – w rocznicę odzyskania niepodległości

Foto.: pixabay.com
PAFERE WIDEO

Pytanie postawione w tytule jest w gruncie rzeczy nieśmiertelne i zawsze warto je zadawać. Fundacja PAFERE od lat stara się pozytywnie na to pytanie odpowiadać. Proponujemy proste rozwiązania, które mogą dać Polsce gwarancję wzmocnienia naszej gospodarki, co jest jednym z warunków zachowania niepodległości. Wolna przedsiębiorczość, niskie podatki, ochrona własności, wolność od państwowej grabieży, przejrzyste i zrozumiałe prawo…

Na naszej stronie internetowej umożliwiamy bezpłatne korzystanie z wielu – naszym zdaniem ważnych i przygotowanych na wysokim poziomie – materiałów. Mają zatem Państwo dostęp do kiosku z wolnorynkową literaturą. Znajdujące się w nim książki i broszury pobierać można bez ograniczeń i kolportować tam, gdzie się da. Przez lata dorobiliśmy się bogatej filmoteki. Wszystkie filmy znajdujące się na naszym kanale na YouTube również oglądać można bez ograniczeń. Nasza strona natomiast to baza setek ważnych artykułów. Archiwum jest naprawdę pokaźne.

Te książki, filmy i artykuły powstały właśnie po to, by każdy mógł czerpać z nich wiedzę, by wiedzę tę czerpali również politycy, którzy mają wpływ na polskie prawodawstwo, którzy, gdyby tylko chcieli, mogliby wprowadzić Polskę na tory autentycznego, oddolnego, organicznego rozwoju gospodarczego, nie zaś sterowanego odgórnie przez państwową biurokrację. Ta druga metoda, wcześniej czy później, kończy się klęską.

Kilka miesięcy temu opublikowaliśmy fragmenty artykułu przedwojennego pisarza i publicysty, Jana Bobrzyńskiego, pochodzącego z „Przeglądu Powszechnego” z 1929 roku. „Etatyzm prowadzi do klęski. Przestrogi międzywojennego konserwatysty” – taki tytuł daliśmy temu opracowaniu. Już sam tytuł pokazuje w czym rzecz. Przypominamy również naszą sztandarową produkcję filmową sprzed kilku lat – film „Lewiatan”.

Warto przypomnieć sobie te materiały, by udając się na kolejny Marsz Niepodległości mieć pełną świadomość, jakiej Polski chcemy i jaka musi ona być, by ta niepodległość mogła trwać.

Poprzedni artykuł„Nobel nadaje jednostce autorytet, którego w ekonomii nikt nie powinien posiadać”
Następny artykułBangladesz na ścieżce rozwoju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj