Inflacja – ukryta nikczemność. Nowa, ważna książka już dostępna!

Okładka książki Tomasza Ulatowskiego "Ukryta nikczemność. Kto zyskuje, a kto traci na inflacji?"
PAFERE WIDEO

Członek Rady Polityki Pieniężnej, Eryk Łon, stwierdził niedawno o inflacji, że „jest ona życiem”. Dzięki niej – zdaniem ekonomisty – gospodarki się rozwijają. Innego zdania jest Tomasz J. Ulatowski, autor książki „Ukryta nikczemność. Kto zyskuje, a kto traci na inflacji?”.

Książkę wydała Fundacja PAFERE oraz Wydawnictwo QBS w ramach cyklu „Biblioteka Rządzących i Rządzonych”.

Jan Kubań, prezes PAFERE, tak zachęca do sięgnięcia po tę książkę:

Inflacja stanowi przedmiot nieustannych badań, a na jej temat wydano setki publikacji naukowych. Pomimo to istnieje wokół niej wiele niejasności. Bezsprzecznym faktem jest, że psucie pieniądza rujnuje społeczeństwa, ale może wynika to z tego, że są tacy, którzy na tym zarabiają?

„Ukryta nikczemność. Kto zyskuje, a kto traci na inflacji?” autorstwa Tomasza J. Ulatowskiego to książka, którą każdy musi przeczytać. Autor w bardzo przystępny sposób tłumaczy proceder, któremu oddają się prawie wszyscy ludzie władzy. Bez względu na orientację polityczną i epokę. Psucie pieniądza, czyli właśnie inflację, stosowali starożytni Rzymianie, komuniści, demokraci.

Po przeczytaniu tej książki każdy zrozumie jak jest okradany, jak byli okradani jego rodzice i jak byli okradani jego dalecy prapradziadowie. Okradani jak najbardziej legalnie i w pełnym majestacie prawa.

Książka pozwala każdemu na zrozumienie tego, czego, według Maynarda Keynesa, nawet jeden człowiek na milion nie jest w stanie zrozumieć.

Abyśmy mogli się skuteczniej przed inflacją bronić, najpierw musimy ją dobrze poznać. Celem niniejszej książki jest pokazanie prawdziwego oblicza inflacji. Nie jest to bowiem, jak twierdzą zależni od władzy „uczeni w piśmie”, naturalne zjawisko ekonomiczne, lecz świadomie realizowany przez rządzących proceder eksploatowania społeczeństwa.

KONKURS PAFERE

Pytanie konkursowe brzmi: Na okładce książki “Ukryta nikczemność. Kto zyskuje, a kto traci na inflacji?” występują dwa typy monet – jedna wykonana jest z pierwiastka o symbolu Au, a druga z tworzywa o symbolu Sh. Pierwsze 5 osób, decyduje czas wpływu maila na adres pafere@pafere.org, które prawidłowo odgadną znaczenie obu symboli otrzyma w nagrodę zestaw 5 książek z serii „Biblioteka Rządzących i Rządzonych” + książkę niespodziankę.

Książki szukajcie w dobrych księgarniach internetowych!!!

Poprzedni artykułChávez a sprawa polska
Następny artykułWątpliwy sukces programu 500+

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj