Imperatyw każdego libertarianina (1). Socjalizm to zapadnia

Zwykli ludzie też dość szybko odkrywają, na czym to wszystko polega – i jeśli nie mogą się socjalizmowi przeciwstawić, to szybko opuszczają strefę przezeń opętaną, uciekając do krajów, gdzie jest mniej mędrków od teorii sprawiedliwości społecznej, a więcej praktycznej wolności.

Czy libertarianin jest nieczuły na krzywdę i ludzką niedolę? Absolutnie nie! Libertarianin postrzega system pomocy społecznej w kategoriach motywacji do pracy i współuczestnictwa w życiu społecznym, a nie zachęcania do bezkrytycznego pobierania zasiłków.

Autor jest m.in. prezesem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. PAFERE zajmuje się wolnorynkową edukacją ekonomiczną, promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu jako najskuteczniejszego, a zarazem najsprawiedliwszego systemu, powodującego podnoszenie zamożności ludzi i narodów. Fundację interesuje zwłaszcza związek etyki z ekonomią.

Wsparcie
Wspomóż PAFERE
Wspomóż PAFERE

Zapadnia. Człowiek i socjalizm (Anatolij Fiedosiejew)

Książka to unikatowa rozprawa z socjalizmem autorstwa człowieka, który w ZSRS spędził większość swojego życia. Fiedosiejew, doświadczony inżynier-praktyk, w bardzo prosty, do bólu logiczny, systemowy sposób odsłania mechanizmy systemu ekonomicznego, z którym stykał się na co dzień. Pokazuje, że ustrój socjalistyczny po prostu nie ma prawa działać. Jest zasadzką, do której ludzie wchodzą na własne życzenie, ale z której wydostać się jest niewyobrażalnie trudno…

SKLEP-NIEZALEZNA.PL – 10 zł (wersja papierowa)
KSIAZKI.PAFERE.ORG – za każdą dobrowolną dotację (wersja elektroniczna)

Pobierz e-booki
Pobierz za darmo e-book
Pobierz za darmo e-book

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here