PAFERE WIDEO

WYSTĄPIENIA PRELEGENTÓW

Krzysztof Zawitkowski: Przesłanie Jana Michała Małka do prelegentów i uczestników konferencji

KRZYSZTOF ZAWITKOWSKI: Ekspert ds. zarządzania kryzysowego, jeden z założycieli Polish-American Foundation for Economic Research & Education, prezes spółki zajmującej się zarządzaniem kryzysowym i budową centrów dowodzenia m.in. dla rządów USA i Kanady.

Jan Kubań: Inicjatywa Demokracji Oddolnej w sercu każdego Polaka

JAN KUBAŃ: Biocybernetyk. Prezes PAFERE. Autor książki “Fizyka życia”. Gorący orędownik demokracji bezpośredniej jako najlepszego i sprawdzonego w praktyce, systemu politycznego.

Aleksander Kisil: Narzędzia Suwerena dla przywrócenia etycznej, demokratycznej władzy i łacińskiego ładu moralnego w Polsce

ALEKSANDER KISIL: Harcmistrz, inżynier biocybernetyk, doktor psychologii, działacz społeczny, założyciel szkół społecznych, wykładowca, dyplomata, menedżer, prezes, trener szkoleniowy, konsultant, coach, tłumacz, redaktor, przedsiębiorca, założyciel Fundacji Ojcostwo Mistrzostwo, autor książek „Finanse rodzinne”, „Zarządzanie przez odpowiedzialność” oraz „Wyzwolenie pracy. Nowa ekonomia postkapitalistyczna”, autor zupełnie nowego projektu konstytucji RP, mąż i ojciec.

Jacek Gniadek: Dlaczego Austriacka Szkoła Ekonomii powinna interesować teologa moralistę?

JACEK GNIADEK: Najbardziej wolnorynkowy z polskich księży. Pracował na misjach w Kongo, Botswanie, Liberii i Zambii. Doktor teologii moralnej. Autor dwóch książek: “Dwaj ludzie z Galicji Koncepcja osoby ludzkiej według Ludwiga von Misesa i Karola Wojtyły” oraz “Ekonomia Boża i ludzka, Kazania wolnorynkowe”. Od 2016 mieszka w Warszawie i jest dyrektorem werbistowskiej Fundacji Ośrodek Migranta Fu Shenfu (www.migrant.pl), prezesem Stowarzyszenia „Sinicum” im. M. Boyma SJ (www.sinicum.pl), współpracuje z Fundacją ASBIRO nad projektem w Afryce (www.asbirofoundation.com).

Robert Fiałek: Spółdzielnie pierwszym krokiem do budowy prawdziwej demokracji

ROBERT FIAŁEK: Informatyk. W 2006 roku zainteresował się szwajcarską demokracją półbezpośrednią jako sposobem na naprawienie sytuacji politycznej w Polsce. W 2008 spotkał ludzi ze stowarzyszenia Więcej Demokracji (później Demokracja Bezpośrednia) i przyłączył się do nich. Obecnie pełni funkcję prezesa stowarzyszenia. Dzięki cennym kontaktom nabył wiedzę o szwajcarskim systemie politycznym i z chęcią się nią dzieli.

Jacek Barcikowski: Polskie prawo jako narzędzie politycznych manipulacji

JACEK BARCIKOWSKI: Jacek Barcikowski pracował jako menedżer wyższego szczebla w kilku średniej i dużej wielkości firmach, a następnie jako wieloletni wykładowca akademicki programu MBA Polish Open University. Aktualnie mentor, konsultant, trener biznesowy. W roku 1989 był kierownikiem organizacyjnym Biura Wyborczego Solidarności. Od kilku lat zajmuje się problematyką samorządową. Twórca projektu Obywatelski Think Tank. Autor książki Zgodnie z prawem przeciwko obywatelom. Dramat polskiej samorządności.

Dorota Gudaniec: Zdrowie Obywatela jako Kapitał Narodowy

DOROTA GUDANIEC: Matka 4 dzieci, w tym niepełnosprawnego chłopca, który jest pierwszym w Polsce dzieckiem legalnie leczonym medyczną marihuaną. Fundator i prezes fundacji “Krok Po Kroku”, która od ponad siedmiu lat otacza wsparciem i opieką blisko 600 rodzin osób z niepełnosprawnością, głównie intelektualną. Aktywistka, która wsparła swoją osobą i historią walkę o zmianę ustawy w zakresie dopuszczenia możliwości leczenia medyczną marihuaną. Założycielka pierwszego w Europie Centum Terapeutycznego, placówki specjalizującej się w terapii konopiami. Edukatorka, autorka programu szkolenia polskich lekarzy w zakresie MM.

Kamil Cebulski: Nasze wady, które zabijają inicjatywę społeczną

KAMIL CEBULSKI: Przedsiębiorca. Założyciel fundacji KCBE organizującej lekcje przedsiębiorczości z ludzmi, którzy biznes znają od podszewki. Twórca działającej od wielu lat Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego (ASBIRO), która niedawno uzyskała oficjalny status uczelni wyższej. To chyba jedyna w Polsce placówka edukacyjna, w której o tym kto zostaje nauczycielem nie decyduje tylko formalne wykształcenie, ale przede wszystkim praktyka przedsiębiorcy.

Paweł Nogal: Upodmiotowienie obywateli – ustrojowe mechanizmy zapewniające czynny udział obywateli w procesach decyzyjnych

PAWEŁ NOGAL: Radca prawny, specjalista prawa gospodarczego, współzałożyciel niezależnej telewizji internetowej NTV, wiceprezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, od 2018 wspieram Stowarzyszenia STOP NOP w działaniach zmierzających do wprowadzenia w Polsce cywilizowanego i transparentnego systemu szczepień ochronnych. Od 8 lat wspiera wszelkie inicjatywy promujące systemy referendalne oraz alternatywne modele pieniężne (pieniądz barterowy, waluta suwerenna).

Konrad Daniel: YETI – czyli etyka i moralność w systemie partyjnym

KONRAD DANIEL: Twórca kanału PodziemnaTV poświęconego wszechogarniającej nas manipulacji w takich dziedzinach jak gospodarka, ekonomia, polityka i życie społeczne. Niepoprawny idealista, który ciągle wierzy, że możemy zmienić otaczającą nas rzeczywistość i nie musimy być skazani na standardy życia publicznego jakie narzucają nam zawodowi (partyjni) politycy. Z wykształcenia inżynier dźwięku i obrazu (Politechnika Gdańska).

Jacek Szafader: Czy wolność ma szansę?

JACEK SZAFRADER: Praktyk biznesu z ponad 14-letnim doświadczeniem w branży nowych technologii, specjalista z zakresu wiedzy na temat CRM i oprogramowania dla firm.

Zbigniew Jarząbek: Moralność wczoraj i dziś

ZBIGNIEW JARZĄBEK: Fundator i Prezes Akademii Patriotów. Pomysłodawca i sponsor Nagrody Wolnościowej im. Fryderyka Bastiata. Wydawca książek. Zwolennik idei wolności i własności prywatnej. Były działacz Kongresu Nowej Prawicy i Unii Polityki Realnej.

Rafał Mossakowski: Edukacja fundamentem odrodzenia Polski

RAFAŁ MOSSAKOWSKI: Organizator i lider “Środowiska Zagórnej”, a także Centrum Edukacyjnego Powiśle. Publicysta katolicki i narodowy – m.in. miesięcznik “Rycerz Niepokalanej”, kwartalnik “Prawica Narodowa”, dwumiesięcznik “Magna Polonia”. Wydawca książek i czasopism w ramach Oficyny Wydawniczej Fulmen. Działacz i członek władz partii politycznych: UPR, PN, RS AWS. Radny Rady dzielnicy, kandydat do Sejmu. Pomocnik wyborczy G. Brauna w wyborach prezydenckich. Szef klucza “pobudki”. Prezes Stow. im. Bpa Sołtyka – organiatora konferencji popularnonaukowych, działacz kresowy i obrońca życia.

Justyna Socha: Wielkie korporacje kontra obywatele

JUSTYNA SOCHA: Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, pełnomocnik Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej STOP NOP, inicjatorka Międzynarodowego Protestu Przeciw Przymusowi Szczepień. Mama czwórki dzieci. Pisze dla “Warszawskiej Gazety” i “Zdrowie bez leków”.

Stanisław Jan Adamczyk: Mity jako narzędzia zarządzania rzeczywistością społeczną.

STANISŁAW JAN ADAMCZYK: Doktor nauk ekonomicznych SGH. Od lat 90. człowiek rynku finansowego. Makler. Bojownik o uczciwość i etykę w świecie finansów. Analityk afer finansowych i edukator poszkodowanych.

Sylwia Szymańska: Praca u podstaw drogą do realnych zmian

SYLWIA SZYMAŃSKA: Wolontariusz i warszawski koordynator projektu Lekcje Ekonomii dla Młodzieży. Członek Stowarzyszenia KoLiber, z zawodu programista. Uważa, że edukacja młodzieży jest kluczowym elementem do zmieniania świadomości ekonomicznej i politycznej społeczeństwa.

Tomasz Sommer: Jak wyjść z Unii Europejskiej – czyli praktyczne wnioski z Brexitu

TOMASZ SOMMER: Doktor socjologii, redaktor naczelny i wydawca tygodnika “Najwyższy Czas!”, wiceprezes Instytutu Globalizacji, współzałożyciel Fundacji Najwyższy Czas. Reaserch fellow w Institute of World Politics. Autor 13 książek.

WYWIADY I MATERIAŁY KULUAROWE

Bogusław Ciok i Michał Gaj-Majkowski z katowickiej Grupy Patriotycznej B&M mówią o szansach środowiska wolnościowego na realizację swoich postulatów.

BOGUSŁAW CIOK, MICHAŁ GAJ-MAJKOWSKI: Członkowie katowickiej Grupy Patriotycznej B&M

Poprzedni artykułCzym jest lichwa?
Następny artykułPolska jest naszą własnością – powinniśmy nią zarządzać osobiście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj