RAZEM DLA WOLNOŚCI

WARTO DZIAŁAĆ WSPÓLNIE

Wierzymy, że wolność gospodarcza i wolny handel są najskuteczniejszym a zarazem najsprawiedliwszym środkiem powodującym podnoszenie zamożności ludzi i narodów.

Organizacje wolnościowe
Sojusznicy

Przyświeca Nam idea współpracy z każdym, kto ma dobrą wolę, chęć do pracy w ramach wspólnego szlachetnego trudu i potrzebę jednoczenia.

Wolni Obywatele to projekt chcący podkreślić co w Nas najlepsze i sprawić by każdy z Nas czuł się szczęśliwy i bezpieczny we własnym kraju. Pragniemy rozpocząć nowy, autentyczny, a nie udawany dialog o wolności, szansach Polski na arenie międzynarodowej oraz dać ludziom narzędzia do oceny, analizy i współtworzenia polityki.

W SKRÓCIE: „Wspólnie możemy więcej!”

www: wolni-obywatele.pl

facebook: wolniobywateleWO

twitter: WolniObywatele

Twardy blog Tomasza J. Ulatowskiego. Blog, który w założeniu ma w prosty sposób pomagać zrozumieć zwykłemu Kowalskiemu złożoność problemów społeczno-ekonomicznych. Autor jest zatwardziałym wolnościowcem, członkiem stowarzyszenia „Wolni Obywatele” (z funkcją dyrektora biura prasowego w tymże), współpracuje z portalami m.in. Prawy.pl, Prokapitalizm.pl, prowadzi własną rubrykę w „Tygodniku Ilustrowanym” wydawanym przez Gambrynus Sp. z o.o.

W SKRÓCIE: Kto szuka prawdy, nie powinien liczyć głosów (Gottfried Wilhelm Leibniz)

www: e-ulatowski.pl

facebook: Tomasz-J-Ulatowski

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości stawia sobie za cel promocję rozwiązań wolnorynkowych, wolności osobistej oraz ducha przedsiębiorczości. Założona w 2012 r. organizacja dąży do wykształcenia pokolenia ludzi niezależnych i odpowiedzialnych.

Flagowymi inicjatywami Fundacji są Polsko-Amerykańska Akademia Liderów, Akademia Młodych Przedsiębiorców oraz Projekt Arizona. W listopadzie 2013 w Nowym Jorku Fundacja odniosła zwycięstwo w prestiżowym konkursie Think Tank Shark Tank, dzięki czemu zrealizowała 12-odcinkowy serial „Wolność pod Ostrzałem”. W roku 2017 Fundacja wyprodukowała pełnometrażowy film Zapomniani. Historia Krakowskiej Szkoły Ekonomicznej.

W SKRÓCIE: Spendel; Chmielowski; Projekt Arizona; Akademia Liderów; Grassroots; Wolność pod Ostrzałem; wolny rynek; przedsiębiorczość

www: fundacjawip.org

facebook: wip.fundacja

twitter: fundacjawip

Obiektywizm.pl to niezależny portal publicystyczny poświęcony promowaniu myśli wolnościowej i idei wolnorynkowego kapitalizmu. Strona przybliża zagadnienia polityczne, gospodarcze i filozoficzne w przystępny sposób, zrozumiały dla normalnych ludzi, a nie jedynie dla intelektualistów zamkniętych w wieży z kości słoniowej – bo obiektywizm to filozofia dla każdego żyjącego tu i teraz.

Wokół portalu działa prężnie rozwijająca się społeczność: odbywają się konferencje, debaty, rozmowy z osobami życia publicznego, wykłady filozoficzne oraz wolnościowe happeningi, a na samym portalu regularnie pojawiają się nowe artykuły i tłumaczenia angielskich tekstów. Twórcy Obiektywizm.pl organizują spotkania poświęcone filozofii obiektywizmu i jej twórczyni Ayn Rand i walnie przyczyniają się do integracji środowiska wolnościowego: stoją za sukcesem Weekendu Kapitalizmu, czyli jednej z największych wolnorynkowych konferencji 2017 roku.

W SKRÓCIE: obiektywizm; filozofia; etyka; wolny rynek; kapitalizm

www: obiektywizm.pl

facebook: obiektywizm

yt: Obiektywizmpl

Stowarzyszenie KoLiber to organizacja łącząca młodych intelektualistów oraz przedsiębiorców, którym bliskie są poglądy konserwatywno-liberalne. Jej celem jest wykształcenie elit, które będą zdolne wziąć aktywny udział w życiu społeczno-politycznym.

KoLiber dąży do urzeczywistniania idei społeczeństwa obywatelskiego oraz odbudowy fundamentalnych wartości cywilizacji łacińskiej, takich jak: wolność jednostki, własność prywatna, sprawiedliwość, poszanowanie tradycji oraz troska o rodzinę.

Stowarzyszenie stara się zmieniać świadomość społeczną przez organizację happeningów, konferencji oraz działalność wydawniczą i naukową. Jego flagowe projekty to Lekcje Ekonomii dla Młodzieży i Akademia KoLibra.

W SKRÓCIE: konserwatyzm; liberalizm; konserwatywny liberalizm; tradycja; wolny rynek; kapitalizm

www: koliber.org

facebook: stowarzyszeniekoliber

twitter: KoLiber_org

Fundacja Instytut Libertatis to wolnościowy ośrodek ekspercki, założony w 2016 roku przez grono menedżerów, naukowców, publicystów i przedsiębiorców. Celem powołania Fundacji jest zbudowanie w Polsce silnego środowiska wolnościowego. Instytut organizuje wydarzenia dotyczące zagadnień istotnych dla tematyki wolności i rozwoju w sferze osobistej, gospodarczej, naukowej i kulturalnej.

Instytut Libertatis w swoich działaniach szuka partnerów, sprzymierzeńców oraz koalicji, jeśli tylko wspólne działanie może przynieść realne skutki zwiększenia obszaru wolności człowieka, grupy osób lub społeczeństwa. Założycielem i Prezesem Instytutu Libertatis jest Stanisław Wojtera.

W SKRÓCIE: wolność, przyszłość, rozwój, konserwatyzm, konserwatywny-liberalizm, przedsiębiorczość

www: libertatis.org.pl

facebook: InstytutLibertatis

„Misją Obywatelskiego Think Tanku jest jak najlepsze wykorzystywanie potencjału intelektualnego obywateli dla tworzenia różnego rodzaju merytorycznych rozwiązań, które mogą być wykorzystywane dla ich dobra wspólnego. Tworzone w jego ramach opinie i projekty nie są zdeformowane walką ich autorów o udział w sprawowaniu władzy dla siebie czy kogoś innego. Nie są też i nie będą próbą udowodnienia z góry założonej tezy. Być może jednak zamieszczane na stronie Obywatelskiego Think Tanku publikacje będą inspiracją dla przynajmniej niektórych polityków i działaczy samorządowych”.

W SKRÓCIE: think tank, obywatelski, dobro wspólne, samorządy, demokracja, podmiotowość obywateli, analizy eksperckie, rządzący, rządzeni, władza, prawo do informacji, watchdog, społeczeństwo

www: obywatelskithinktank.org

Zatrudniająca prawie wyłącznie samych przedsiębiorców Uczelnia, w której można nauczyć się praktycznego zarządzania własną firmą od ludzi, którzy się po prostu na tym znają.

W SKRÓCIE: Uczelnia, biznes, zarzadzanie, mises, studia, mba, licencjat

www: asbiro.pl

facebook: ASBiRO

yt: uczelniaasbiro