Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Polska przedsiębiorczość kontra system biurokratyczny, czyli co zrobić, żeby było lepiej

Debata pt. "Polska przedsiębiorczość kontra system biurokratyczny, czyli co zrobić, żeby było lepiej". Dyskusja miała miejsce podczas konferencji PAFERE Liberty Weekend, która odbyła się 19-21 października 2012, w Łodzi. Wzięli w niej udział: dr Paweł Dąbrowski (Kreatywne Strategie), Andrzej Walczak (Grupa Atlas), Janusz Kenic (Krajowa Izba Gospodarcza), Andrzej Barański (firma Herbewo, Inicjatywa Firm Rodzinnych) oraz Piotr Lisiecki (Polska Izba Producentów Drobiu i Pasz). Dyskusję moderował Łukasz Głowacki.