Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Czy możliwe jest odejście od modelu welfare state? - debata

Debata "Czy możliwe jest odejście od modelu welfare state?", jaka odbyła się 8 września 2012 roku w Krakowie podczas konferencji "Państwo opiekuńcze a chrześcijaństwo". Uczestniczą w niej: Alejandro Chafuen (ATLAS Foundation), Marcin Chludziński (Fundacja Republikańska), Krzysztof Losz (Nasz Dziennik), Krzysztof Budziakowski (Związek Przedsiębiorców Prywatnych). Debatę prowadzi Paweł Toboła-Pertkiewicz (Fundacja PAFERE). Debata odbyła się w sali konferencyjnej firmy "HERBEWO" a jej organizatorem była Fundacja PAFERE.