Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman
Prawo a ekonomia - czy przepisy mogą zmieniać mechanizmy ekonomiczne? czy dobrobyt można zadekretować?

W ramach promocji
konkursu Magister PAFERE zapraszamy na seminarium, które odbędzie się 20 kwietnia 2015r. na terenie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 55, Warszawa, sala 316. Seminarium inspirowane jest twórczością patrona konkursu, Frédérica Bastiata, a jego celem jest odpowiedź na pytanie, czy da się zmienić mechanizmy ekonomii poprzez ingerencję ustawodawczą? Czy państwo podejmuje takie próby? I z jakim skutkiem?

Jako prelegenci wystąpią m.in. prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, prof. Andrzej Nowak-Far, Kierownik Katedry Prawa Europejskiego SGH, prof. Oskar Kowalewski z Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN oraz dr Krzysztof Koźmiński, WPiA Uniwersytetu Warszawskiego
.

REJESTRACJA: https://seminariumpafere2015.konfeo.com/pl/groups

WSTĘP WOLNY! 


PATRONI MEDIALNI WYDARZENIA