Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

KONKURS!

Wybierz – Napisz – Wygraj

Idzie nowe, idą zmiany – a wszystko ku lepszemu. Rozpoczynamy od zmiany logo. Zostawiamy kolorystykę oraz opieramy się na fundamentach – na wartościach i misji Fundacji. Formą chcemy iść ku nowoczesności.

Zleciliśmy prace nad logo i chcemy poznać Wasze zdanie. Który projekt jest najlepszy? W jakim kierunku mamy iść, co zaakcentować, a co pominąć?

30 lipca 2014 roku komisja Fundacji PAFERE oceniła projekty zaprezentowane w konkursie na nowe logo i wybrała cztery z nich. Chcielibyśmy poznać Waszą opinię na ich temat. Który projekt najbardziej odpowiada przyjętym przez nas kryteriom, który najpełniej oddawał będzie charakter naszej Fundacji?

Piszcie do nas na adres logo@pafere.org – jakie logo i dlaczego będzie odpowiednio reprezentować misję i wartości Fundacji PAFERE? Wybrane przez Ciebie logo nie musi wygrać – w konkursie liczy się kreatywność odpowiedzi! A najciekawszą wypowiedź
nagrodzimy.

W mailu zaznacz, jeśli nie życzysz sobie, abyśmy upublicznili Twoje imię i nazwisko. Możesz też podać pseudonim. Na maile czekamy do 3 sierpnia 2014r.

Projekty (kliknij na obrazek żeby powiększyć):

       

       

Logotyp oraz zwycięzcę konkursu wyłoni specjalna komisja konkursowa w składzie: Paweł Budrewicz (przewodniczący), Maria Nowina Konopka oraz Paweł Sztąberek.