O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Przedsiębiorcy muszą się jednoczyć!

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Cezarym Kaźmierczakiem, założycielem i prezesem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Rozmowę przeprowadził Paweł Toboła-Pertkiewicz.

Posłuchaj rozmowy przeprowadzonej przez Pawła Tobołę-Pertkiewicza.
Pobierz plik z wywiadem...   (MP3, 2,3MB)

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców ZPP powstał w ubiegłym roku. W manifeście zamieszczonym na stronie internetowej związku czytamy apel wzywający wszystkich przedsiębiorców do łączenia się!
„Przedsiębiorców zatrudniających do 250 pracowników jest ponad 1,5 mln. Wytwarzamy ponad 60% PKB. Tworzymy ponad 70% miejsc pracy – niemal ¾ Polaków pracuje w naszych firmach.
Mimo, iż fundamentem na którym stoi polska gospodarka są małe i średnie firmy, nie jesteśmy poważnie traktowani przez własne rządy. Kolejne obietnice i kampanie wyborcze niosą za sobą wyłącznie puste slogany, za którymi nie idą żadne realne działania. Nasza praca w znacznej części polega zmaganiu się niepotrzebnymi przepisami, regulacjami i biurokracją, zamiast na rozwoju naszych przedsięwzięć.
Organizując się w obronie naszego prawa możemy ten stan rzeczy zmieniać.
Dlatego powołujemy Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, który, obok realizacji naszych interesów zawodowych, będzie zmierzał do poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce.

Już dziś każdy przedsiębiorca może dołączyć do związku. Strona internetowa ZPP to: www.zpp.net.pl
Data dodania: 2011-02-09 23:16:02
Artykul przeczytano 2936 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Ciekawa inicjatywa różniąca się od innych tego typu inicjatyw.Ja już należę.najlepszą rekomendacją dla mnie były osoby Pana R.Gwiazdowskiego oraz Pana R.Kluski-zachęcam innych przedsiębiorców do członkostwa.
Dodano: 2011-02-19 15:15:05
Dodał: ~Wolnościowiec
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.