Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Według IPRI Finlandia najlepiej chroni własność

Finlandia, jako kraj, a Skandynawia jako region, wygrywają w rankingu gwarancji dla praw własności – wynika z Międzynarodowego Indeksu Praw Własności 2010 (IPRI) opublikowanego przez amerykański Property Rights Aliance, którego polskim partnerem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Stawkę zamyka Bangladesz. Polska zajęła 53. miejsce na 125 badanych krajów.

Fundacja PAFERE ma zaszczyt zaprezentować polskojęzyczne opracowanie tegorocznego Indeksu. Opracowanie wzbogacone jest o komentarze ekspertów Fundacji: prof. Michała Wojciechowskiego, prof. Witolda Kwaśnickiego oraz Damiana Kota. Raport otwiera list peruwiańskiego ekonomisty Hernando de Soto - Prezydenta Institute for Liberty and Democracy w Limie.

"Z każdym rokiem staje się bardziej widoczne, że gospodarcze powodzenie jest nieodłącznie związane z ochroną legalnych praw własności. Tegoroczny
raport jeszcze raz pokazuje, że cechą krajów, które cieszą się największym gospodarczym sukcesem, jest przestrzeganie praw własności. (...) Należy poszerzać ochronę praw własności dla wszystkich ludzi, ale najbardziej dla tych w tragicznej sytuacji materialnej. Takie działania jak publikacja raportu IPRI pomagają kształcić polityków, nauczycieli akademickich i przedsiębiorców, tak by przekonywać ich o poważnej potrzebie promowania prawa własności na całym świecie..." - pisze we wprowadzeniu do Indeksu Hernando de Soto.

Zachęcamy do zapoznania się z opracowaniem Indeksu, przygotowanym przez Fundację PAFERE.

Pobierz opracowanie Międzynarodowego Indeksu Praw Własności...    (PDF, 1,1 MB)

Data dodania: 2010-04-09 16:08:52
Artykul przeczytano 2869 razy
 
Artykuł skomentowano 3 razy
Dodaj komentarz
Michael Adcock bb IA Community – INFX 598, Summer 2010 IA Community – INFX 598, Summer 2010 I’ll post my thoughts and exrepience with this class later, but I wanted to share a link to the presentation I gave yesterday on the IA community which featured the concept of a PLN, as well as lots of links to books, blogs, events, and people.
Dodano: 2015-10-23 08:12:48
Dodał: ~WlsUm304zT6R
tak tak mf3w i pisz tak dalejA rzeczywiście nikt nie będzie na to zawcrał uwagi a tym bardziej czytał.To nie leży w twojej naturze. Jak już coś zacząłeś to kontynuuj to nadal.Zawsze znajdzie się ktoś kto na to trafi :)
Dodano: 2013-05-20 17:01:24
Dodał: ~NUwLzwXccTQWOMYkvZ
Nie bf3j, nie bf3j, blog się dopiero rozkręca :) A glgooa trzeba postraszyć, to jest pieprzona sztuczna inteligencja i rozumie więcej niż się wydaje ;> Mam już w zanadrzu następne artykuły. A jak mnie google szybko nie zaindeksuje, to będę go nękał najmroczniejszymi praktykami SEO, aż do skutku.
Dodano: 2013-05-20 17:01:17
Dodał: ~WrjdyrHGeFBqNbVDm
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.