O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Magister PAFERE, II edycja - relacja wideo

Przedstawiamy Państwu pierwszą część wideo-relacji z tegorocznej gali wręczenia nagród laureatom II edycji konkursu Magister PAFERE. Uroczystość, połączona z konferencją „Przedsiębiorczość – zawód czy powołanie”, odbyła się 27 lutego 2010 roku w Warszawie w Pałacu Sapiehów.Dziś prezentujemy opinie uczestników gali na temat idei konkursu oraz przebiegu tegorocznej uroczystości. Kolejne filmy, w tym prelekcje zaproszonych gości, będziemy sukcesywnie publikować na kanale PAFERE na YouTube oraz na naszym portalu.

Nasz kanał na YouTube...

Wszystkie osoby zainteresowane nabyciem płyty zawierającej komplet materiałów wideo z gali II edycji Magistra PAFERE prosimy o kontakt mailowy: pafere@pafere.org Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Data dodania: 2010-03-30 16:04:46
Artykul przeczytano 2643 razy
 
Artykuł skomentowano 0 razy
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.