O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Konkursowe filmy już na wideokanale PAFERE

Na kanale Fundacji PAFERE na YouTube obejrzeć już można wszystkie filmy zgłoszone na konkurs filmowy "Nie kradnij". Przypominamy, że jury konkursu nie przyznało pierwszej nagrody. Przyznano natomiast II miejsce, dwa równorzędne III miejsca oraz dwa wyróżnienia.

Poniżej prezentujemy film, który zdobył II miejsce - "Każdy jest ofiarą" w reżyserii Krzysztofa Kubika.


Dwie równorzędne III nagrody otrzymały filmy Michała Szagżdowicza „Przetarg” i  Andrzeja Szypulskiego „Nie kradnij”. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Bartosz Dziewa, autor animowanej parodii filmu propagandowego pt. „Kradzież” i Karolina Grzybek autorka „Umowy”.

Nie przyznanie I nagrody w konkursie jury motywuje niepełnym zrozumieniem przez uczestników idei konkursu. - Uwaga uczestników skierowała się zbytnio ku kwestiom jednostkowym, pospolitej kradzieży i korupcji, zamiast ku gospodarce i relacjom społecznym - uzasadnia werdykt Przewodniczący Jury prof. Michał Wojciechowski. - Staraliśmy się wyróżnić filmy, które niosą myśl ogólniejszą i nie ograniczają się do obrazu jednostki popełniającej kradzież kryminalną - dodaje.

Obejrzyj wszystkie filmy...
Data dodania: 2010-03-21 12:19:53
Artykul przeczytano 2469 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
i saw these on bloom and had to come and see more of your work. so glad i did. i am beginning to love tri-x but there is a giant lnnreiag curve ahead of me. what a big motivation you are, and inspiration. love.
Dodano: 2013-05-22 15:44:50
Dodał: ~PDukdOaklzkAtb
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.