Friedric Bastiat - mistrz reductio ad absurdum

Frédéric Bastiat (1801-1850) to postać, której należy się poczesne miejsce w kronikach ekonomii politycznej. Bastiat, członek The French Liberal, zwolennik leseferyzmu, szkoły ekonomistów, do której... Więcej »

O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

Azjatyckie tygrysy - Raport PAFERE

Na czele rankingu Wolności Gospodarczej przygotowywanego przez Heritage Foundation od wielu lat pozostaje Hongkong i Singapur. Mimo, że końcowy wynik tego pierwszego państwa jest niższy niż w ubiegłym roku (wynik 89,7 pkt na 100 możliwych), to i tak wyprzedza kolejny w rankingu Singapur o blisko 4 punkty.

Hongkong jest przykładem państwa, w którym bogactwo nie wynika z uwarunkowań geograficznych lub politycznych. Te są wręcz w jego przypadku przeszkodą do osiągnięcia sukcesu ekonomicznego, gdyż obszar ten nie posiada żadnych bogactw naturalnych, zaś ukształtowanie powierzchni jest niekorzystne zarówno do życia jak i biznesu.


Warto zatem przyjrzeć się sytuacji gospodarczej tych państw. Jak radzą sobie w czasach ogólnoświatowego kryzysu finansowego? Czy wolność gospodarcza wśród azjatyckich tygrysów jest ograniczana? Jakie są perspektywy rozwojowe na najbliższą przyszłość?

Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w kolejnym RAPORCIE PAFERE przygotowanym przez Konrada Rajcę.

Zapraszamy do lektury, komentarzy i współpracy.

Paweł Toboła-Pertkiewicz
Data dodania: 2010-02-13 13:50:55
Artykul przeczytano 3523 razy
 
Artykuł skomentowano 5 razy
Dodaj komentarz
Hey there! Quick question that's tatlloy off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My website looks weird when browsing from my apple iphone. I'm trying to find a theme or plugin that might be able to fix this issue. If you have any suggestions, please share. Appreciate it!
Dodano: 2015-10-23 08:29:10
Dodał: ~1VZo3jJ13YHu
I didn't know where to find this info then kbaoom it was here.
Dodano: 2013-05-22 06:50:08
Dodał: ~tOvfDVmZiDlrPFQxEC
nie no rzart z tym "FoCh'em" za bardzo was lóbię:* ale poprafcie ten błond
Dodano: 2011-05-08 17:09:56
Dodał: ~tajgerki
hey! to znowusz ja!:> miło mi się z wami pisze:D wiedzieliście, rze te tygrysy to nie hodzi o zwieżenta? Poprawcie ten raport! bo'bo....FoCh!:O
Dodano: 2011-05-08 17:07:17
Dodał: ~tajgerki
dzienki za artykół, jest SuPcIo:3 Jusz kupóję tę raport, tygryski som ZaJeBoMbOwE:3
Dodano: 2011-05-08 17:03:41
Dodał: ~tajgerki
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.