O referendum konstytucyjnym. Dlaczego potrzebujemy nowej ustawy zasadniczej?

Przedstawiam swój głos w sprawie zmiany konstytucji i w sprawie referendum konstytucyjnego. Nie będą to żadne prawdy objawione prawnika-konstytucjonalisty tylko zdanie przedsiębiorcy, osoby myślącej zdroworozsądkowo... Więcej »

Wojna przeciw bogactwu

Jedną z mało zbadanych tajemnic historii jest wrogość społeczeństwa do swych największych dobroczyńców, do producentów bogactwa. Na każdym kontynencie i w każdej epoce ludzie, którzy górowali nad innymi... Więcej »

Jak długą żyją imperia i dlaczego upadają

O historii mówi się często, że jest nauczycielką życia. Ale jest również powiedzenie, że historia uczy, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła. Zapewne tej drugiej maksymy trzymają się ci wszyscy, którzy... Więcej »

Jednostka a społeczeństwo

Niedawno temu pewien mój przyjaciel, który z natury jest filozofem, podzielił się ze mną swoją refleksją: "Historia Stanów to historia walki między jednostką a całym społeczeństwem". Kilka dni... Więcej »

Jak pokonać marksizm?

Dobra zmiana dla Polski powinna przede wszystkim oznaczać całkowite wyrugowanie z mentalności naszego narodu wciąż obfitych złogów marksizmu. Więcej »

Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów
Milton Friedman

"Nie kradnij" - ostatni moment na przysłanie filmu

Z końcem roku minął regulaminowy termin nadsyłania filmów do konkursu "Nie kradnij", na najlepszy film krótkometrażowy ukazujący negatywne skutki nie przestrzegania w życiu społeczno-gospodarczym VII Przykazania - "Nie kradnij". W związku z terminem Świąt i weekendem zdecydowaliśmy się jednak na przedłużenia czasu nadsyłania filmów konkursowych do 5 stycznia.

Zachęcamy do udziału wszystkich tych, którzy dotychczas, z różnych powodów, tego nie zrobili. Tym, którzy przesłali swoje działa serdecznie dziękujemy w imieniu Fundacji PAFERE .

Wyniki będą znane w lutym po decyzji jury w składzie. Prof. Michał Wojciechowski (przewodniczący jury) - teolog, Uniwersytet Warmińsko - Mazurski, Przewodniczący Rady Programowej PAFERE, Prof. Witold Kwaśnicki - ekonomista, Uniwersytet Wrocławski, Stefan Sękowski - Fronda.pl, Ks. Jacek Gniadek - Stowarzyszenie Teologów Moralistów, Wojciech Reszczyński - dziennikarz, publicysta, Tadeusz Drozda - satyryk.

Regulamin konkursu: www.pafere.org

Data dodania: 2010-01-02 10:58:20
Artykul przeczytano 2400 razy